Bývalý reprezentant totiž před vánočními svátky odehrál jubilejní pětistý zápas v české nejvyšší soutěži a o víkendu načne další stovku ligových zápasů.

„Je to neuvěřitelné, krásné číslo. Mám z toho husinu,“ říká obránce či záložník Slovácka Vlastimil Daníček.

Také spoluhráči jsou z Petrželova mimořádného počinu paf.

Fanoušci si mohou na památku zakoupit suvenýry s designem Krále Milana I. „Chybět nebudou zimní čepice, hrnky, šály, polštáře a trička,“ informuje mluvčí Slovácka Marek Jurák.

Díky příjemnému jarnímu počasí se očekává vyšší návštěva.

Trenér Miroslav Ondrůšek prokázal své schopnosti v NIvnici, nyní vede Uherský Brod.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Také hráči jsou rádi, že se z Turecka nevrátili do velké zimy a že i na Moravě si užívají přírodního trávníku. „Je dobře, že nemrzne a že nejsme na umělce. Počasí je ideální, fotbalové. Doufám, že přijde hodně lidí a podpoří nás,“ přeje si nejenom kapitán Slovácka Michal Kadlec.

Celek z Uherského Hradiště je před vlastním publikem favoritem, jednoduché to mít ale rozhodně nebude.

„Pardubice máme samozřejmě nasledované. Co jsem je viděl, tak mohu říct, že se neustále zlepšují. Pro nás to bude velmi dobře připravený a organizovaný soupeř. Nás ale zajímá naše hra, náš výkon, který musí mít nějaké parametry, abychom doma uspěli,“ ví dobře trenér Slovácka Martin Svědík.

Trenér fotbalistů Slovácka Martin Svědík.
Svědík chce zase vyždímat z kádru maximum. Poháry nejsou cílem, ale přáním

S koučem souhlasí i Daníček. „Soupeři v prvních kolech jsou hůře čitelní. Zápasy v přípravě totiž nemusí moc ukázat. Sestavy rotují, trenéři zkouší hlavně vazby mezi hráči. My se nesmíme nechat strhnout, ale musíme dominovat, zvládnout to,“ ví zkušený univerzál.

Domácím bude scházet nejen zraněný Holzer, ale i vykartovaný Doski.

Šanci tak může dostat i Blahůt. Slovenská posila z Podbrezové stejně jako rakouský útočník Kvasina čeká na soutěžní premiéru v novém klubu.

„Marko je velký útočník, umí podržet balon nahoře. V šestnáctce soupeře bude hodně silný. A Paťa je motorová myš, jezdec. Bude pilovat lajnu, velká síla,“ vyzdvihuje nové spoluhráče Daníček. Východočechům po podzimu patří třinácté místo s náskokem jediného bodu před čtrnáctou Karvinou. Tato pozice stejně jako patnáctá příčka znamená účast v baráži o nejvyšší soutěž. Přímo sestoupí pouze poslední celek.

Kapitán fotbalistů Slovácka Michal Kadlec na včerejším setkání s novináři. Foto: Deník/Stanislav Dufka
Kadlec chce znovu cestovat po Evropě: Pro poháry uděláme maximum, slibuje

Pardubice i pro jaro udržely klíčového záložníka Daňka za Sparty, jenž je společně s Hlavatým klíčovým mužem Kováčova týmu.

Olomoucký odchovanec dal na podzim čtyři branky a společně s útočníkem Tomášem Zlatohlávkem je nejlepším ligovým střelcem týmu, který v zimě získaly také záložníka Laurenta Kissiedoua.

Na hostování z polského klubu Bielsko-Biala se vrátil obránce Martin Chlumecký.

„První zápasy jsou na těžším terénu nevyzpytatelné. Přijede k nám mladé, houževnaté a běhavé mužstvo, které má dobrou organizaci hry a velmi dobré hráče do ofenzivy. Vůbec se nedíváme na tabulku. Čeká nás těžké utkání. Jsme ostražití a připravení. Nesmíme inkasovat, ale gól naopak vstřelit a zlomit je,“ dodává asistent trenéra Slovácka Jan Baránek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...