Statistiky vzájemných soubojů mluvily jasně pro domácí Slavii, která neprohrála v posledních osmi vzájemných zápasech. Trenér Martin Svědík oproti domácímu zápasu proti Teplicím udělal dvě změny. Zraněného Daníčka nahradil Hofmann a místo Valenty nastoupil Mihálik.

Domácí začali zostra. Už po třech minutách hry mohl skórovat domácí Masopust, ale jeho hlavička skončila na tyči.

Ve 14. minutě přišla pro svěřence trenéra Martina Svědíka obrovská nepříjemnost. Kvůli zranění musel střídat gólman Milan Heča – do branky šel náhradník Tomáš Fryšták.

V dalších minutách se hrálo většinou mezi šestnáctkami obou celků. Náznaky akcí končily na pozorných obranách obou týmů. Slavia ani Slovácko si žádnou vyloženou šanci nevypracovali.

Osm minut před odchodem do kabin se do šance dostal hostující Juroška, ale slávistický Mandous mu jeho gólovou šanci zpacifikoval.

Domácí odpověděli střelou Masopusta, ale také Tomáš Fryšták byl pozorný. Domácí v prvním poločase nevystřelili přímou střelu na bránu Slovácka.

Do druhého poločasu udělal domácí kouč tři změny. Slovácko jistou defenzívou šlo do druhé půlky beze změny.

První přímou střelu na branku Slovácka vyslal šest minut po změně straně Chytil, ale Fryšták si jeho projektil vychutnal. Střídající gólman držel bodové naděje slováckého týmu.

Z velmi nadějné pozice střílel ze standartní situace Masopust, jeho střela mířila vysoko nad branku Fryštáka.

Slavia byla ve druhé půlce aktivnější, hrálo se většinou na polovině Slovácka, ale žádná gólová příležitost ze strany domácích nepřicházela.

Dvanáct minut před koncem se domácí dočkali. Střídající Jurásek umístěnou střelou k levé tyči otevřel skóre- 1:0.

Nutno dodat, že domácí tým se dostal do vedení naprosto zaslouženě. Slovácko se v druhé půlce jen bránilo náporu Slavie.

Definitivu výsledku dal střídající Jurečka. Střelu Douděry sice Fryšták vyrazil, ale na dorážku bývalého hráče Slovácka už nestačil – 2:0.

Ani střídající Kalabiška s Vechetou už v závěrečných minutách stav nezměnili. Slovácko ani na devátý pokus proti Slavii nevyhrálo.

O příštím víkendu se Slovácko utká v Uherském Hradišti s Libercem. Zápas se hraje v sobotu 28.10. od 15 hodin.

Fotbalisté Slovácka se představili na hřišti v Rohatci | Video: Jaroslav Kolísek

FORTUNA:LIGA, 12. kolo:

SK SLAVIA PRAHA – 1. FC SLOVÁCKO - 2:0 (0:0)
Branky: 78. Jurásek. 88. Jurečka. Rozhodčí: J. Petřík - K. Hájek, J. Hurych (A. Trska) | VAR: J. Všetečka | AVAR: M. Leška. Žluté karty: 21. Dumitrescu, 42. Tomič, 45+2. Hromada – 30. M. Kadlec, 45+2. Mihálik, 84. Reinberk. Diváci: 17 084.
Slavia Praha: Mandous – Holeš, Vlček, Kačaraba – Tomič (46. Douděra), Masopust (75. Tijani), Hromada (46. Oscar), Dumitrescu – Ogungbayi (46. M. Jurásek), Chytil (60. Jurečka), Van Buren. Trenér: J. Trpišovský.
Slovácko: Heča (14. Fryšták) – Reinberk, M. Kadlec, Hofmann – P. Juroška (63. Holzer), Trávník, Havlík, Doski (85. Kalabiška) – Siňavskij (85. Vecheta), Cicilia, Mihálik (63. Petržela). Trenér: M. Svědík.