V původním termínu ve středu se nehrálo kvůli nezpůsobilému terénu po vydatném dešti, který zasáhl Uherské Hradiště před výkopem.

Podle delegáta Jana Zahradníčka padl návrh na odehrání zápasu dnes, s tím ale nesouhlasila Sparta, kterou v neděli čeká utkání ligové nadstavby v Plzni.

Vstupenky zůstávají v platnosti. Fanoušci zároveň mají možnost lístky vrátit a získat zpět plnou cenu.

Zatímco Slovácko bude na třetí pokus usilovat o premiérový triumf v soutěži, sparťané by osmým pohárovým vítězstvím vylepšili vlastní rekord v samostatné historii.

Kapitán fotbalistů Slovácka Michal Kadlec na tiskové konferenci před finále MOL Cupu se Spartou. Foto: Jan Tauber, fotbal.cz
Je to mrzuté, ale na světě jsou horší věci, ví Kadlec. Chtěl hrát ve čtvrtek

Slovácko je domácím týmem proto, že bylo v době semifinále hůře postavené v tabulce koeficientů poháru za léta 2017 až 2021.

Oba kluby už mají vzhledem k aktuálnímu umístění v lize jistotu účasti v příští sezoně evropských pohárů. Slovácko je v tabulce čtvrté, Sparta třetí.

Po zákazu startu ruských klubů v příštím ročníku soutěží UEFA kvůli válce na Ukrajině a úpravě nasazení zasáhne vítěz MOL Cupu až do třetího předkola Evropské konferenční ligy a za určitých okolností může dokonce postoupit až do kvalifikace Evropské ligy.