„Zájem prvoligového Slovácka vnímám jako ocenění mé trenérské práce. Navíc Slovácko přišlo s nabídkou, která je ze sportovního hlediska velmi dobrá. Jsem rád, že se kluby domluvily a já mám šanci vrátit se do první ligy,“ prohlásil Svědík.

Bývalý vynikající útočník a později trenér Pardubic, Ostravy nebo Mladé Boleslavi, který působil také u mládežnické reprezentace, by měl převzít Slovácko v nadcházející reprezentační přestávce.

„Martin Svědík pro nás byl variantou číslo jedna. Jeho příchod by měl být jednak hnacím motorem do kabiny a zároveň by měl přinést zvýšení kvality. Domníváme se, že je to ten správný trenér do našich podmínek a věříme, že se nám podaří zlepšit postavení v ligové tabulce a naplnit tak potenciál týmu,“ uvedl ředitel Slovácka Petr Pojezný.

Svědík převezme tým od dočasného kouče Petra Vlachovského, který před třemi týdny nahradil Michala Kordulu. Jihlavu v posledním kole podzimu povede asistent Michal Šmarda, který se poté přesunu za Svědíkem.

Bývalý útočník, které ho v kariéře brzdily nepříjemná zranění kolene, jako trenér začínal coby asistent u hradeckého béčka, později se stal hlavním koučem divizních Pardubic, se kterými postupně prošel až do druhé ligy.

V létě 2013 byl jmenován koučem Baníku Ostrava. Po podzimu se však přesunul na pozici asistenta, když klub angažoval Františka Komňackého. Po jeho odvolání na jaře 2014 se Svědík vrátil k vedení týmu, ale po podzimu byl překvapivě z páté příčky odvolán. Následně působil jako asistent Dušana Uhrina mladšího v Minsku, poté se od ujal reprezentační dvacítky.

V prosinci 2016 jej angažovala Mladá Boleslav, kterou v ročníku dovedl ke konečné čtvrté příčce a kvalifikaci do bojů o Evropskou ligu. V létě 2017 však jeho role v Mladé Boleslavi byla dost upozaděna s nástupem sportovního manažera a faktického hlavního trenéra Dušana Uhrina mladšího.

V srpnu pak za zvláštních okolností doplatil na špatný mladoboleslavský start do ligy a byl od týmu odvolán. V ledna převzal Vysočinu Jihlava, se kterou po sestupu do druhé ligy dokázal i přes značné změny v kádru bojovat o postupové příčky.