„V hledáčku jsme Ondřeje měli již delší dobu, a když se teď naskytla příležitost přestup zrealizovat, tak jsme pro to udělali maximum. Jsem rád, že jsme se dohodli. Je to šikovný hráč, který nám může hodně pomoct,“ věří sportovní ředitel 1. FC Slovácko Veliče Šumulikoski.

Mihálik nastoupil v české nejvyšší soutěži do 128 ligových zápasů, ve kterých zaznamenal 22 branek a připsal si rovněž 9 asistencí. Ve FORTUNA:LIZE hrál za Jablonec, Plzeň nebo České Budějovice. V minulosti si vyzkoušel také zahraniční angažmá, dres AZ Alkmaar však navlékl jen ve dvou soutěžních duelech.

Od středy je hráčem Slovácka, které chce i letos hrát na špici. „Věřím, že týmu pomohu jak v ligové soutěži, tak i právě v boji o pohárovou Evropu. Jsem rád, že Slovácko projevilo o můj příchod zájem a rychle jsme se domluvili,“ těší pětadvacetiletého fotbalistu.

Trenér fotbalistů Slovácka Martin Svědík chystá tým na čtvrteční domácí odvetu 3. předkola Evropské ligy s Fenerbahce Istanbul.
Pokus o zázrak: Slovácko chce v odvetě s Turky lepší výkon, pozitivní výsledek

Podle hráčova agenta ze společnosti SPORT INVEST Viktora Koláře byl zásadní v celém transferu obrovský zájem Slovácka a s ním související jasná představa sportovního vedení o jeho využití v sestavě.

„Slovácko získává v Ondrovi hráče se zkušenostmi z české i nizozemské ligy, zároveň fotbalistu v nejlepším věku s velkou motivací ukázat své fotbalové kvality. Ondra pak přichází do klubu s dlouhodobě jasnou sportovní koncepcí, zdravými ambicemi a vynikajícím trenérským týmem. Jsem přesvědčen, že se se pro obě strany jedná o povedený krok,“ má jasno Kolář.

Zkušený záložník Slovácka Milan Petržela na předzápasové tiskové konferenci.
Petržela před Fenerbahce: Bude to velký zápas! Třeba nás Turci podcení

Mihálik ovšem nemusí být zdaleka poslední posilou Slovácka v podzimní části.

Trenér Svědík na předsezonní tiskové konferenci deklaroval, že by se mu náramně hodil rychlostní útočník a zkušený borec do středové řady.

Jedno přání už osmačtyřicetiletému kouči vedení klubu splnilo, teď ještě přivést záložníka.

„Já bych se jenom opakoval. Po přípravě jsem řekl, jaké dva hráče potřebujeme. Teď už záleží jenom na vedení, zda na to zareaguje, nebo ne. Ode mě už nic nečekejte,“ prohlásil ve středu odpoledne Svědík.

Po zranění Havlíka a Hofmanna cítí, že mužstvo potřebuje doplnit. „Je potřeba si uvědomit a říct, že pokud by nám oba chyběli dlouhodobě, tak v nabitém programu, jaký máme, je strašně obtížné je nahradit. Nejde ani tak o kvantitu, ale především kvalitu,“ uvedl Svědík.

Zkušený stoper Hofmann se na konci nedělního ligového zápasu s Hradcem Králové. Kvůli bolavému kotníku vynechá nedělní duel v Českých Budějovicích, scházet by mohl i v pohárech.

„Standa ještě v úterý chodil o berlích, ve středu už je sice odhodil, což může být na jednu stranu pozitivní. Na druhé straně zpočátku může jít léčba rychle a pak se to zpomalí,“ přemítá kouč Slovácka.

Doba léčby se u Hofmanna odhaduje jen velmi složitě. „Uvidíme, jak to bude pokračovat dál. Snad se co nejdříve uzdraví. Pro nás jsou ale hodně i tři týdny,“ upozorňuje Svědík.