Favorit vyjádřil svoji převahu dvěma brankami v první půli. Gólmana Porcala, který si v jednatřiceti letech debutoval v nejvyšší české soutěži, překonali reprezentanti Hušbauer a Coufal. Výhru Pražanů završil střídající Provod.

Pro Slavii byl duel se Slováckem posledním testem před úterním soubojem s Interem Milán.

Hostující trenér Svědík proti Slavii možná trochu překvapivě postavil do branky Porcala místo Trmala. Zkušený gólman si v jednatřiceti letech odbyl ligovou premiéru.

Poprvé inkasoval v 19. minutě, kdy se z úhlu prosadil reprezentant Hušbauer.

Slavia na trávníku dominovala a po půl hodině hry přidala druhý gól. Krajného obránce Zelného ještě Polcar vychytal, ale vyražený balon Šimko poslal přímo na nohu Coufala, který míč pohotově uklidil do sítě.

Účastník základní skupiny Ligy mistrů měl od začátku jasně navrch a hosty jasně přehrával. Sešívaní dominovali, další šance ale nevyužili.

Hlavičku kapitána Škoday s námahou vyrazil Porcal, Hovorkova dorážka šla mimo

Domácí stoper pak hlavičkoval těsně vedle. Mezi tři tyče se nevešel ani pokus Hory, který posílil Slovácko z Teplic.

Moravanům v první půli dvakrát pomohla konstrukce branky. Ve 37. minutě hlavičkoval Škoda do tyče a vzápětí orazítkoval Rumun Stanciu břevno.

Slovácko se v úvodní části po většinu času bránilo a směrem dopředu nebezpečné nebylo. Domácího gólmana Koláře prověřil pouze Zajíc. Jeho rána šla však doprostřed branky.

Pražané měli i ve druhé půli navrch. Debutant Porcal se ale činil, když v 54. minutě vychytal hlavičkujícího Zeleného a čtvrt hodiny před koncem zmařil šanci střídajícího Tecla.

Na konečných 3:0 upravil další slávistický žolík Provod, který se prosadil ranou ze šestnáctky po přihrávce další posily Hory.

Zatímco Slavia udržela letošní neporazitelnost a v nejvyšší soutěži bodovala popatnácté za sebou, Slovácko získalo v posledních třech kolech jediný bod. V sobotu doma hostí Teplice.

SK Slavia Praha – 1. FC Slovácko 3:0 (2:0)

Branky: 19. Josef Hušbauer, 30. Vladimír Coufal, 78. Lukáš Provod

Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Kříž (Lerch)

Žluté karty: Hovorka – Petržela, Hofmann, Reinberk

Diváci: 13 789

Slavia Praha: Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Zelený – Traoré – Hora, Stanciu (78. Van Buren), Hušbauer, Olayinka (69. Provod) – Škoda (75. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Slovácko: Porcal – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Šimko (56. Divíšek) – Havlík, Daníček – Petržela (76. Hellebrand), Sadílek, Kalabiška (71. Šašinka) – Zajíc. Trenér: Svědík.