„Hezky se to sešlo. Nevím, kdy se to ještě takto může opakovat. Bylo to příjemné. Kapitánská páska, Sparta a narozeniny - budu na to vzpomínat. Měl jsem před zápasem i lehčí nervozitu, ale jak přišel první hvizd, tak jsem to hodil za hlavu a soustředil se na svůj výkon. Když přijdou takové události, tak je to krásné. Na druhou stranu je škoda, že to nebylo odměněno nějakým bodem,“ smutnil po prohře kapitán domácího týmu.

Důležitým okamžikem v zápase byl vyrovnávací gól Sparty. Padl těsně po vedoucí brance Slovácka. Po vstřeleném gólu nejprve avizoval pomezní postavení mimo hru, následně si hlavní arbitr Machálek vyžádal video a Julišův gól uznal.

„Je to složité. Už jsem tu situaci trošku vypustil, viděl jsem, že pomezní zvedá praporek a tím hlásí ofsajd. Nevím, nechci to víc hodnotit. Chápu, že lidské oko nemůže vidět všechno. Je obrovská škoda, že jsme inkasovali vyrovnávací branku tak brzy,“ popisoval Kadlec situaci při první brance Pražanů a dodal.

„Nemyslím, že branka ovlivnila celý zápas, ale určitě jsme chtěli vedení držet delší dobu. Je škoda, že po vedoucím gólu jsme hned inkasovali. Možná nás to i trošku srazilo.“

Fotbalisté Slovácka (v bílých dresech) v 11. kole FORTUNA:LIGY proti pražské Spartě
Bylo to remízové utkání, míní trenér Svědík. Zase káral brankáře Bajzu

Svědíkův tým rozhodně nebyl v zápase tím horším. Relativně snadno se dostával do vápna soupeře. Domácí tak můžou mrzet neproměněné šance Klimenta nebo Kalabišky. To dobře věděl i kapitán Slovácka.

„Zápas se mi hodnotí složitě. Naše šance jsme nevyužili, bylo to o další brance. My jsme tu situaci při druhém gólu Sparty neuhlídali. Škoda, minimálně bod jsme si za výkon zasloužili, byl to vyrovnaný zápas.“

Michal Kadlec si zaknihoval alespoň dílčí úspěch. Nahrával na jedinou branku Slovácka. „Přihrávky si cením, ale neberu to jako nějaký svůj úspěch. Vyhráváme a prohráváme jako tým,“ povídal kapitán domácích, který po zápase družně debatoval se střelcem vítězné branky Pražanů.

„S Davidem Pavelkou se známe už dlouho, hráli jsme spolu v nároďáku. Oba jsme působili v Turecku. Bylo to spíš takové přátelské debatování. Probrali jsme rodiny a Turecko.“

Už ve středu může Slovácko složit reparát. Hraje na hřišti předposlední Zbrojovky Brno. „Musíme tu porážku ze sebe shodit, do Brna jedeme vyhrát,“ říká na závěr odhodlaně Michal Kadlec.

Fotbalisté Slovácka (v bílých dresech) v 11. kole FORTUNA:LIGY proti pražské Spartě. Na snímku je Václav Jurečka
Nepřidali jsme druhou branku, což rozhodlo, míní jediný střelec Slovácka