Ani jim nevadilo, že třikrát inkasovali a po většinu času dotahovali náskok silného soupeře. Moravany nezlomila ani penalta na začátku druhého poločasu, kdy šel soupeř do vedení 3:2.

„Porazit slovenského mistra má svoji váhu, nicméně pořád je to jenom příprava. Já si cením hlavně toho, že i když jsme třikrát prohrávali, zápas jsme dotáhli do vítězného konce, což se nám nestává často. Klobouk dolů před mužstvem,“ vysekl svěřencům poklonu trenér Slovácka Martin Svědík.

I když se středeční duel hrál v úmorném vedru a fotbalisté z Uherského Hradiště jsou v plném zápřahu, s náročnými podmínkami i zdatným protivníkem se popasovali velmi dobře.

Svědík byl spokojený hlavně s ofenzivní částí. „Byla velice dobrá,“ souhlasí náročný kouč.

„Dopředu jsme hráli velmi dobře, byla tam spousta dobrých věcí. Předvedli jsme hezké akce, z křídelních prostorů dali krásné góly,“ přidává.

Výhrady měl naopak k obranné fáze. „V defenzivě musíme přidat,“ ví dobře.

Kouči Slovácka se nelíbily hlavně tři obdržené branky.

„Góly v prvním poločase byly naprosto zbytečné a laciné,“ posteskl si Svědík.

„Na druhé straně Slovan byl hodně efektivní, potrestal každou naši chybu," zakončil hodnocení trenér Slovácka.

V dresu Slovácka září hlavně útočník Rigino Cicilia. Pětadvacetiletý rodák z Curacaa skóroval i ve třetím utkání letní přípravy a svoji bilanci po příchodu do Česka vylepšil už na čtyři přesné zásahy.

Cicilia nejprve na hřišti v Malackách v 28. minutě přenechal míč nabíhajícímu Sadílkovi, který srovnal na 1:1. V 37. minutě pak sám skóroval, když přesnou hlavičkou odpověděl na trefu českého záložníka v dresu Slovanu Daniela.

Po přestávce šel slovenský šampion potřetí do vedení, ale znovu ho neudržel. V 57. minutě totiž druhým gólem v utkání opět srovnal Cicilia a za pět minut povedenou střelou otočil stav střídající Kohút. Slovácko zvítězilo i třetí utkání letní přípravy.

„Výhry si samozřejmě vážíme. Soupeř byl hodně kvalitní. Vždyť je to mistr slovenské ligy, pravidelně hrává Evropskou ligu. Bylo to těžké utkání, ale i za nepříjemného stavu jsme věřili, že zápas otočíme, což se taky stalo,“ uvedl kapitán Slovácka Vlastimil Daníček.

Zápas v Malackách si užil. Na stadion dorazilo několik stovek fanoušků, kteří vytvořili parádní kulisu.

„Slovan táhne, je to slovenská špička. Nemůžeme se divit, že přišlo tolik lidí,“ pronesl Daníček.

Zkušený středopolař se svými spoluhráči neodpočine ani v dalších dnech. Ve čtvrtek měli Moravané další dva těžké tréninky, v sobotu se pak představí zase na Slovensku. V Senici prověří domácí výběr, pro kterého to bude generálka mistrovskou sezonu.