Fotbalisté Strání si díky bravurním zákrokům gólmana Popelky, který v 90. minutě za nerozhodného stavu 1:1 vystřídal mladšího kolegu Čubíka, zahrají na stadionu ligového Zlína.

Na Letné v boji o cennou trofej vyzvou Slušovice. Pro všechny hráče i příznivce Strání to bude ve středu 17. května velký svátek.

„Osobně mám podzim kariéry, víc šancí už nedostanu. Chceme vzít do Zlína i mladé kluky ze Strání, ať se podávají na ligový stadion, nasají atmosféru,“ říká Popelka.

Třiatřicetiletý brankář strávil část kariéry v mládeži Slovácka, do Baťova města se ale stejně jako zbytek týmu z Uherskohradišťska těší.

„Chceme si to užít,“ říká opora týmu.

„Po tom loňském sestupu z divize je to pro nás takové zadostiučinění. Jsme rádi, že s fotbalem zase prožíváme trošku šťastné chvilky,“ přidává.

Fotbalisté Strání (žluté dresy) porazili v semifinále krajského poháru Zborovice až na penalty.
Strání se na postup do finále nadřelo, penalty vychytal střídající Popelka

Fotbalisté Strání ale nebyli daleko také od prvního letošního zklamání. Ve Zborovicích sice po gólu Danka vedli, ale ještě do přestávky inkasovali vyrovnávací branku a ve druhém poločase zahazovali šanci. Favorizované hosty nakonec vysvobodily až pokutové kopy.

„Před zápasem jsem si dával vnitřní modlitbu, že snad nějaký zápas zvládneme bez toho, aniž bych musel na hřiště. Nakonec to nedopadlo, Pilana ale fantasticky bojovala. Klobouk dolů před jejími hráči i fanoušky. Domácí si asi ty penalty zasloužili,“ míní.

Klíčovou postavou pokutových kopů byl právě Popelka, který přitom téměř celé utkání proseděl mezi náhradníky. Z lavičky vyskočil až v dramatickém závěru.

Zdroj: Libor Kopl

Nakonec na sebe navlékl dres a v nastavení šel do hry.

„Vzniklo to spontánně,“ tvrdí s úsměvem. „Kluci na lavičce to stejně jako trenér vycítil,“ přidal. „Nějaký pátek mám odchytaný, zkušenosti taky jsou. Když se v minulosti v krajském poháru kopaly penalty, občas mě něco trefilo, proto volba padla na mě,“ vysvětluje.

Zatímco Čubík chyboval při trestné kopu Bejdáka, po jehož ráně pohotový kapitán Jičínský srovnal na 1:1, Popelka měl čistou hlavu. „Věřil jsem, že týmu pomůžu,“ uvedl.

Málo vídaný tah nakonec Strání vyšel. Střídající gólman lapil pokusy Jaicha a Knapa, hosté se při penaltách nemýlili.

„Naši kluci po neproměněných šancích ve druhém poločase zachovali klidnou hlavu. Něco mě tam trefilo a jsme tam, no,“ culil se Popelka.

Ten se svými parťáky musí na chvíli přepnout na krajský přebor, který vládnou s obrovským náskok. Na Zelničkách se tak může slavit double.