„Prvoligové 1. FC Slovácko s postupem do základní skupiny Evropské konferenční ligy začalo nabízet svým fanouškům možnost přispět na dobrou věc a získat dres dres s podpisy všech hráčů. Celý výtěžek pak poputuje právě na konto Nadačního fondu dětské onkologie Krtek,“ říká mluvčí uherskohradišťského celku Marek Jurák.

Zapojit se do sbírky a získat dres 1.FC Slovácko mohou fanoušci prostřednictvím stránky www.donio.cz/SLOVACKO až do neděle 20. listopadu.

Nedávno úspěšně proběhly i dvě dražby. Medaile z finále poháru se vydražila za osm tisíc korun a pamětní medaile ze zápasu z Kolína nad Rýnem přinesla dokonce 22 222 Kč.

Sbírka Slovácka zde
https://www.donio.cz/slovacko

Novým majitelem se stal fanoušek Carlo Wisskirchen, který se o aukci dozvěděl z německých novin.

„V tisku jsem četl článek s odkazem na aukci. Sbírám upomínkové předměty na naše úspěšná léta z šedesátých a sedmdesátých let a také sbírám vzácné předměty s tématikou 1. FC Köln ze současnosti. Každý soupeř, který navštíví náš stadion, dostane tuto pamětní medaili a já nikdy neměl možnost se k ní dostat. Navíc jsem měl možnost udělat něco užitečného. Moje nabídka proto byla mnohem vyšší než ostatní nabídky. Byl jsem velmi rád, že jste mi dali příležitost ucházet se o tento pamětní artefakt,” říká Wisskirchen.

Novým majitelem pamětní medaile ze zápasu Slovácka v Kolíně nad Rýnem se stal fanoušek Carlo Wisskirchen.Novým majitelem pamětní medaile ze zápasu Slovácka v Kolíně nad Rýnem se stal fanoušek Carlo Wisskirchen.Zdroj: 1. FC Slovácko

Aktivita moravského klubu našla odezvu také u soupeře. Do sbírky se zapojili nejen fanoušci, ale i oba kluby.

Vzájemný duel 5. kola Evropské konferenční ligy tak měl slavnostní předehru. Spolumajitel 1.FC Slovácko Vítězslav Skopal a prezident kolínského klubu Werner Wolf jako zástupce 1. FC Köln Stiftung

„Oba pánové předali Kateřině Nazarej z Nadačního fondu dětské onkologie Krtek každý šek v hodnotě pět tisíc eur,“ připomíná Jurák.

Nadační fond dětské onkologie Krtek je součástí Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno a díky tomu se od ostatních nadačních fondů a nadací odlišuje.

„Věnuje se totiž problematice léčby onkologicky nemocných dětí komplexně. Díky spolupráci odborníků z kliniky se špičkovými výzkumnými centry u nás i v zahraničí je dětem nabízena léčba na maximální možné úrovni. Dochází tak k rozšiřování možnosti léčby a zabezpečení komplexní podpory péče o onkologicky nemocné děti na KDO FN Brno v průběhu léčby i po jejím ukončení,“ vysvětluje Jurák.

Spolumajitel 1.FC Slovácko Vítězslav Skopal (vpravo) a prezident kolínského klubu Werner Wolf.Spolumajitel 1.FC Slovácko Vítězslav Skopal (vpravo) a prezident kolínského klubu Werner Wolf.Zdroj: 1. FC Slovácko

Prvoligové Slovácko podporuje Krtka dlouhodobě. „Kromě výše uvedeného již v minulosti proběhlo několik projektů a jeden z nich stále běží. Moc si této podpory vážíme a srdečně za ni děkujeme,” říká ředitelka Nadačního fondu dětské onkologie Krtek Sylva Richterová.