I když si pravidelně volá pouze s Davidem Houskou a ostatní Hanáky jenom zdvořilostně pozdraví, mají střetnutí s účastníkem Evropské ligy šmrnc a náboj. „Určitě to není běžný soupeř. Jsem v očekávání, nějakém napětí. Zápas s Olomoucí je pro mě největším šlágrem v lize,“ přiznává bývalý hráč Liberce v rozhovoru pro Deník, který vznikl před čtvrtečním zápasem Olomouce s Kajratem Almaty.

Kádr Olomouce se v posledních letech příliš nezměnil. Máte v klubu pořád kamarády?
Bavím se pouze s Davidem Houskou, ostatní kluky maximálně pozdravím. Jinak tam žádné vazby nemám. Zatím jsme se ale nehecovali, teď má v hlavě Evropskou ligu. Určitě si zavoláme později.

Olomouc včera večer absolvovala úvodní zápas třetího předkola Evropské ligy. Byl jste se na Andrově stadionu podívat?
V Olomouci žiji, jsem tam doma, takže jsem se na zápas byl podívat.

Jaké dáváte Sigmě šance na postup?
Podle mě je to padesát na padesát. Každý si sice řekne, že proti kazašskému týmu jasně musí postoupit, ale Almaty má docela velkou kvalitu. Všechno se bude odvíjet od úvodního zápasu. Pokud by Olomouc doma zvítězila nebo uhrála remízu, měla by šanci.

Jiří Krejčí
Slovácko se chystá na Olomouc. Musíme hlavně vyřešit brejky, říká stoper KrejčíNelitujete, že jste na Hané nezůstal?
V žádném případě toho nelituji. Samozřejmě to klukům přeji. Já jsem chtěl změnu a vydal jsem se jinou cestou. Kdybych v Olomouci zůstal, třeba by se tady Evropská liga ani nehrála.

Bude pro vás výhoda, že Hanáci budou mít v nohách těžký zápas?
Asi by to výhoda měla být, ale to jsem si myslel i před Spartou, proti které jsme utkání výsledkově nezvládli. Sparta přitom hrála ve stejné sestavě jako proti Subotici. Olomouc nemá tak široký kádr, takže taky nebude mít moc změn. Navíc v tom vedru síly strašně rychle ubývají. Pokud budeme chytří, měl bychom utkání zvládnout.

Nedělní duel se hraje už v patnáct hodin. Nebojíte se velkého vedra?
Určitě to je docela kravina hrát takto brzy odpoledne. V těchto podmínkách není jednoduché hrát. Vedro je obrovské. Kdo to nezažil, nedokáže to pochopit. Síly fakt ubývají strašně rychle.

Záložník Osvětiman Veliče Šumulikoski poutal na hřišti v Nivnici velkou pozornost.
Veliče Šumulikoski: Fotbal mě pořád baví, hraju ho z láskyJak vy snášíte tropické teploty?
Horko vyloženě nesnáším! Na dovolené nebo ve volnu mi sluníčko ani vysoké teploty vůbec nevadí, ale fotbal nejraději hraji při dvaceti stupních a když je pod mrakem. Podmínky, které nyní v Česku panují, nejsou moc slučitelné s výkonem. Je to fakt náročné.

Poslední zápas jste výsledkově nezvládli. Mrzí vás hodně, že jste se Spartou nebodovali?
Jeli jsme tam s tím, že chceme něco urvat. Sparta není v takovém rozpoložení, aby se proti ní nedalo bodovat. Měli jsme i pár šancí, ale zápas jsme celkově nezvládli. Jinak už je to za námi, myslíme na další utkání.

Čím to je, že se vám na Letné dlouhodobě nedaří?
Nemyslím si, že by to bylo přehnaným respektem. Sparta dlouhodobě patří mezi nejlepší české týmy, doma body moc neztrácí. My jsme tam teď měli docela smůlu. Před inkasovaným gólem se balon třikrát odrazil. My jsme mohli výsledek ve druhém poločase srovnat, bohužel jsme šanci neproměnili. Třeba na Slavii jsme uhráli remízu, ale měli jsme velké štěstí. Stejně tak v Plzni, kde jsme byli pod tlakem.

Josef Divišek za ním Marek Havlík
Konečně se dočkal. Obránce Divíšek poprvé skóroval za SlováckoVy jste proti Spartě o poločase střídal. Bylo to kvůli výkonu?
Zraněný jsem nebyl, bylo to kvůli výkonu. Hrál jsem špatně, bylo to naprosto správné.

Nebojíte se, že přijdete o místo v sestavě?
Uvidíme. Záleží pouze na trenérovi, zda mě tam znovu dá, nebo dostane příležitost někdo jiný. Já se snažím pracovat naplno, proti Sigmě chci určitě hrát. Je to vyloženě na mě. Poslední výkon mi ale k tomu moc nepomohl.

Co vůbec říkáte na začátek sezony? Asi jste chtěli víc než tři body, že?
Myslím si, že je to málo. Určitě jsme chtěli mít víc bodů. Na druhé straně jsme s Baníkem měli štěstí, když jsme dali gól v poslední minutě. Na Bohemce jsme první poločas nezvládli a prohráli. Můžeme být rádi, že nemáme nulu nebo třeba jenom jeden bod. To by bylo mnohem horší.