„Ta série bez bodu byla hrozná. Věřím, že něco podobného už v letošním ročníku nezažijeme. Už chceme sbírat body pravidelně a posunout se ke středu tabulky,“ zhodnotil šnůru bez bodového zisku záložník Slovácka a ještě se vrátil k uplynulému ligovému kolu.

„Bylo to hodně bojovné a hlavně důležité utkání. Chtěli jsme v Příbrami konečně vyhrát. Samotný fotbal nebyl moc k dívání, ale pro nás byl důležitý hlavně výsledek a tři body – to se počítá. Už jsme v letošní sezoně odehráli i lepší zápasy, ale na body to nestačilo, teď ta hra nijak oslnivá nebyla, ale vyhrálo se. Ve finále jsme dali venku tři branky, takže si myslím, že výhra byla zasloužená.“
David Machalík v letošní sezoně nepatří mezi stálice základní sestavy.

Na podzim odehrál sedm zápasů, z toho tři pod vedením nového trenéra Petra Vlachovského. „Je to tak, moc jsem nenastupoval. Dostal jsem důvěru až v posledních zápasech a snažím se ji týmu vrátit výkonem na hřišti,“ povídá mladý středopolař.
V pondělí oznámilo vedení klubu, že dočasná mise Petra Vlachovského ve funkci trenéra skončila.

Čtyřiadvacetiletý fotbalista Jan Hyrák od začátku kariéry hájí pouze barvy nedakonického Sokola.
Hyrák: Trenér mě považuje za střelce, ale letos mi to tam nepadá

Na Slovácko přichází z jihlavské Vysočiny na post hlavního kouče zkušený Martin Svědík, který by měl být u mužstva už v zápase proti Liberci. „Žádné bližší informace nemám, jen to, co se dozvím z novin. Vnímám to tak, že to bude pro celý tým nový impulz, ale na druhou stranu se toho moc nezmění. Zadarmo nám nikdo nic nedá,“ prohlásil David Machalík.

Slovácko se po výhře v Příbrami dostalo znovu na nesestupové pozice. Pohled na tabulku už není po hráče tak tristní jako po uplynulých kolech.

„Dostali jsme se z posledního místa. Hlavně z psychického hlediska je to ohromná úleva. Na tabulku už se dívá líp. Teď nás čeká Liberec, tu výhru z Příbrami musíme doma každopádně potvrdit. Jinak by přišla vniveč. Bude to těžký soupeř. Hrají pravidelně v horní polovině tabulky, jsou v pohodě,“ hodnotí sobotního soka David Machalík.

Po zápase s Libercem má FORTUNA:LIGA plánovanou reprezentační pauzu. Hráči moc dobře vědí, že náladu v přestávce může ovlivnit výsledek zápasu proti Slovanu Liberec. „Už po Příbrami byla lepší atmosféra a je jasné, že zápas před reprezentační přestávkou chceme zvládnout. Ono se vždycky líp trénuje po vydařeném zápase,“ říká na závěr rodák z Bystřice pod Lopeníkem.

Ilustrační foto.
Kam za sportem ve Zlínském kraji