Letenští na trávníku strávili necelou půlhodinu. Na sluníčku se v klidu protáhli, zahráli bago, jiné hry a zamířili zpátky na hotel. Cestou do autobusu se ochotně podepsali fanouškům, vyfotili se s nimi. Žádné hvězdné manýry, obavy z těžké pohárové šichty.

„Byla to klasická předzápasová rozcvička. Takto bychom trénovali i kdybychom hráli někde jinde,“ říká vedoucí mužstva pražské Sparty Miroslav Baranek.

Třetí tým FORTUNA:LIGY dorazil na Moravu v úterý v podvečer. Sparťané jsou ubytovaní v hotelu Skanzen na Modré, kde stihli večeři.

Hřiště v nedalekém Zlechově jim doporučil hotelový personál. „Jelikož na Velehradu není odpovídající plocha, poptali jsme se jinde. Byl jsem se tady podívat. Hřiště nám vyhovuje. Je rovné, pěkně posečené,“ pochvaloval si Baranek.

Tým vedený dočasným koučem Horňákem v úterý v Praze na Strahově absolvoval předzápasový trénink, na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti se chystalo jenom domácí mužstvo. „Hřiště na Slovácku známe, nebyl důvod spěchat a Moravu,“ vysvětloval Baranek.

Pro obec s šestnácti sty obyvateli byla návštěva předního českého mančaftu velkým svátkem. Už před dvěma týdny se na Spartu přišlo podívat několik místních, včetně žáků páté třídy. Ve středu dopoledne na hřiště dorazila asi třicítka fandů.

„Je to pro nás vzácnost, taková pocta,“ říká sekretář SK Zlechov Libor Rosůlek.

Finále českého fotbalového poháru MOL Cupu: 1. FC Slovácko - Sparta Praha, 18. května 2022 v Uherském Hradišti.
Sledovali jste finále MOL Cupu ON-LINE: Sen se naplnil! Slovácko získalo trofej

Tamní funkcionáři ale žádnou práci kvůli tréninku Sparty neměli. „Jenom jsme nachystali trávník a otevřeli šatny, které ale stejně nevyužili,“ poznamenal Rosůlek.

Sparťané se ve Zlechově představili podruhé během dvou týdnů, před ligovým zápasem na Slovácku tam třeba trénoval i Liberec.

Pražany si nenechal ujít ani Jan Michalec. Útočník třetiligového Brodu dorazil do Zlechova společně s hráčem divizního Strání a spolupracovníkem Filipem Hrubošem.

„Spartě fandím od té doby, co jsem začal vnímat českou ligu. Málokdy se poštěstí vidět tento tým trénovat někde poblíž. Vidět kluky takto zblízka. Navíc chci podepsat dres, vyfotit se s Hložkem, Krejčím i dalšími hvězdami,“ odůvodnil svoji návštěvu Michalec, který se chystá také na odpolední finále.

„Fandit budu Spartě,“ přiznává s úsměvem.

Fotbalisté Slovácka v úterý odpoledne absolvovali předzápasový trénink.
Finále poháru podruhé. Slovácko chce zakončit sezonu ziskem trofeje

Známé hráče bedlivě sledoval také opodál stojící Miroslav Bednařík. Známý okresní trenér, který naposledy vedl v krajské I. A třídě Nedachlebice, rozebíral nejen Spartu společně s koučem Jankovic Jiřím Kramlem.

„Když tu byla před dvěma týdny, bylo mužstvo totálně zdechlé. Třeba při bagu nepadlo jediné slovo, natož aby si někdo s někým stříhal nůžkami nebo dělal srandu. Dneska mně přijde, že atmosféra je v týmu jiná. Také trenéři stojí poblíž hráčů. Pavel Vrba seděl na střídačce a jen pozoroval dění. Přišlo mi, jakoby k tomu mužstvu ani nepatřil,“ vypozoroval Bednařík.

Zda je na tom opravdu lépe než na začátku května, ukáže až samotný duel. Finále MOL Cupu začíná na Městském stadionu Miroslava Valenty v sedmnáct hodin.