„Jsem rád, že jsme vzadu udrželi nulu, že jsme vyhráli a spravili si náladu po nepovedeném zápase na Fenerbahce,“ prohlásil po nedělním zápase kouč Slovácka Martin Svědík.

Celek z Uherského Hradiště v souboji dvou týmů, které loni hrály ve skupině o titul, demonstroval svoji sílu.

I když Votroci před týdnem senzačně skolili pražskou Slavii, na Městském stadionu Miroslava Valenty pouze jednou trefili domácí branku a herně vůbec nepřesvědčili.

Naopak Moravané se rehabilitovali po nepovedené premiéře v Evropské lize, soupeře podobné úrovně takřka k ničemu nepustili. „Byli jsme lepším mužstvem,“ ví Svědík.

Po těsném výsledku mu vadily akorát zbytečné fauly, které předcházely standardním situacím soupeře v nebezpečném prostoru, a neproměněné šance.

Těch byly mraky. „I když jsme ve druhém poločase hráli přesilovku, bylo to od nás moc hektické. Vedení jsme měli navýšit, šance jsme na to měli,“ připomíná.

Moravané si nepomohli ani standardními situacemi. V zápase zahrávali čtyři trestné kopy z nadějných pozic, všechny ale pokazili.

„To byla tragédie,“ láteřil Svědík.

„Dvakrát trefíme zeď, dvakrát pošleme balon za lajnu,“ kroutil hlavou.

„Příště musí být kvalita daleko větší, protože právě standardky rozhodují zápasy. Z těch čtyř situací by měl padnout alespoň jeden gól,“ míní.

Jediným úspěšným střelcem tak byl v 58. minutě dorážející Daníček.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) v neděli doma přivítali Hradec Králové.
Slovácko přemohlo Hradec Králové. Dlouhou přesilovku využil Daníček

Další domácí borci se předháněli v zahazování šancí.

Vrchním spalovačem byl Trávník. Host ze Sparty měl na kopačce minimálně tři branky.

Stejně si však v koncovce počínali i další ofenzivní fotbalisté Slovácka.

Litovat zahozených tutovek ale nemuseli.

Východočeši totiž byli směrem dopředu neškodní, od 46. minuty navíc hráli bez vyloučeného obránce Gabriela, v deseti to měli velmi složité.

Slovácko si třech bodů vážilo. „Každá výhra je dobrá. Tlak na balon byl daleko lepší než v Brně, kde jsme ale v ofenzivě taky hráli dobře,“ uvedl Svědík.

Osmačtyřicetiletý kouč provedl po čtvrtečním zápase v Istanbulu hned šest změn.

„Je dobře, že jsme to i s nimi zvládli,“ pronesl.

Při skladbě sestavy na utkání zohlednili především náročný program i vytížení jednotlivých hráčů.

Do utkání chtěl dostat i borce z lavičky. „Potřebujeme je mít v permanenci,“ říká.

V obraně tak nastoupil Šimko, v záložní řadě byli Tomiš, Levin a Kohút, na hrotu se společně objevili Šašinka s Kozákem, pro kterého to byl vůbec první soutěžní zápas za Slovácko.

„Z taktických důvodů jsme nastoupili se dvěma útočníky, byl k tomu důvod. Potřebovali jsme rozmělnit zátěž, situace si to vyžadovala. Navíc jsme chtěli hru zjednodušit, obranu soupeře roztrhat. Pomoct si nakopnutými míči, což se nám vyplatilo,“ těší Svědíka.

Fotbalistky Slovácka (modré dresy) na stadionu v Břeclavi zdolaly rakouský Sturm Graz 3:0.
Podívejte se: fotbalistky Slovácka mají Američanku, zkouší Slávistku

Zároveň zdůraznil, že nasazení útočníků dělá podle soupeře, aktuální formy a dalších aspektů. „Jsem rád, že to dneska fungovalo,“ pochvaloval si Svědík.

V nominaci naopak nebyli zranění Havlík s Vechetou ani nemocný Reinberk. „Po čtvrtku nám vypadli tři hráči. Chybí nám hlavně Havlík, který je pro nás jen velmi těžko nahraditelný,“ cítí kouč.

Jen mezi náhradníky zůstali mazáci Kalabiška, Kadlec a Petržela. „Nemyslím si, že by to nezvládli, ale regenerace je u nich pomalejší. Chceme předejít možnému zranění,“ vysvětluje.

Nedělní duel navíc nedohrál stoper Hofmann. „Vypadá to s ním špatně. Ve čtvrtek nemůže hrát kvůli vyloučení, ale nejistý je i start příští neděli v Budějovicích,“ tuší Svědík.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …