Celek z Uherského Hradiště ve šlágru 21. kola podlehl obhájci trofeje 0:1 a v tabulce zůstal pátý. Nedělní nezáživný duel rozhodla povedená akce Pražanů ze 44. minuty, kdy spolupráci Schranze a Baha zakončil dorážející Lingr.

Moravané za celé utkání branku Mandouse jen jednou. Slavia uspěla po dvou předcházejících nezdarech.

FORTUNA:LIGA, 21. kolo -
1. FC Slovácko – SK Slavia Praha 0:1 (0:1)
Branka: 44. Lingr
Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Horák (Cieslar) | VAR: Ondráš | AVAR: Paták
Žluté karty: Petržela, Šimko, Šumulikoski – Jurásek, Hromada, Schranz
Diváci: 1000 (omezená kapacita)
Slovácko: Nguyen – Tomič, Daníček, Kadlec, Šimko (71. Reinberk) – Petržela (71. Kohút), Havlík, Ljovin (55. Jurečka), L. Sadílek, Holzer (79. Juroška) – Vecheta (79. Šašinka). Trenér: Svědík.
Slavia Praha: Mandous – Bah, Ousou, Holeš, Jurásek – Ševčík (90.+3. Talovierov), Hromada – Schranz, Lingr (79. Traoré), Olayinka – Tecl. Trenér: Trpišovský.

Trenér Svědík udělal po pohárovém střetnutí v Olomouci tři změny. Do základní sestavy se vrátil kapitán Kadlec, od první minuty začal Ljovin a překvapivě také Vecheta, který na hrotu útoku nahradil nejlepšího střelce Jurečku.

Na marodce zůstávají Hofmann, Cicilia a také Kalabiška. Premiéru v sestavě Slavie si odbyl David Jurásek.

Jednadvacetiletý rodák z Dolního Němčí, který část kariéry prožil právě na Slovácku, v týdnu společně s Filou přestoupil k českému mistrovi z Mladé Boleslavi, a v neděli proti bývalému klubu poprvé navlékl dres vršovického celku.

V útoku Slavie místo nevýrazného Krmenčíka nastoupil Tecl.

Zkušený forvard se ale stejně jako další hostující hráči dlouho nemohl prosadit. Ani Slovácko ovšem v první půli nebylo vůbec nebezpečné, natěšení diváci se nudili.

Hrálo se mezi šestnáctkami, bez výraznějších šancí i vzruchu. Až přišla 44. minuta a vedoucí gól Slavie.

Po parádní souhře Schranze s Bahem na pravé straně uklízel míč do odkryté branky Lingr. Pro třiadvacetiletého fotbalistu to byla sedmá letošní trefa.

Slovácko v úvodní části na brankáře Mandouse nevystřelila a do zakončení se složitě dostávalo i po změně stran.

I proto nespokojený trenér Svědík poslal do hry střelce Jurečku. Slavia ale dál dobře bránila a Moravany do žádných šancí nepouštěla.

Pražané nijak herně nedominovali, přesto mohli své hubené vedení ještě navýšit. Schranz ale pálil z úhlu vedle.

Závěr provázely emoce, na trávníku se bojovalo, domácí ale na vyrovnání nedosáhli. Slavia konec zkušeně zvládla.

Fotbalisté Slovácka se porážku 0:1 pokusí odčinit za týden v krajském derby proti domácímu Zlínu.