O výhře Letenských rozhodl v první půli dvěma brankami Jan Kuchta, na kontaktní trefu Kim Sung-pina odpověděl po přestávce Lukáš Haraslín.

Duel zdramatizoval proměněnou penaltou Vlastimil Daníček, ale poslední slovo měl v nastavení rovněž z pokutového kopu Ladislav Krejčí. Hostující kapitán znovu sevřel pěst a radostí bušil do klubového znaku na dresu. Oslavné gesto jen podtrhlo triumf Pražanů.

„Sparta vyhrála zaslouženě, ale my jsme jí to strašně usnadnili svými chybami, které dokreslují naše špatné jaro," řekl na tiskové konferenci kouč Slovácka Martin Svědík, který po sezoně u týmu skončí.

Výkon soupeře ocenil i domácí kapitán Vlastimil Daníček. „Tohle je nejlepší Sparta, kterou jsem za svoji kariéru zažil," pochválil Pražany.

Moravané doma v jarní části ligy nezvítězili ani na šestý pokus a z toho popáté prohráli. Slovácko osm kol po sobě a 11 z minulých 12 nevyhrálo.

Trenér fotbalistů Slovácka Martin Svědík při utkání se Spartou.
Čekal jsem, že se budeme rvát víc, říká Svědík. Proč vzal dorostence?

Proti obhájci trofeje to však mělo velmi složité. „Sparta má nyní velkou kvalitu a je těžké s ní hrát. Celkově nám chyběla větší agresivita, moc jsme ztráceli míče, to byla voda na sparťanský mlýn. Po penaltě jsme sehráli naši nejlepší pasáž, byly tam šance, ale netrefili jsme branku, takže jsme na bod nemohli pomýšlet," posteskl si Svědík.

Zatímco tým z Uherského Hradiště neprožívá vydařené jaro, Letenští jsou v laufu a uhání za další mistrovským titulem.

Prohráli jediný z posledních 18 ligových zápasů a sedm kol po sobě bodovali, z toho šestkrát zvítězili. Venku vyhráli osmé z posledních devíti ligových utkání a s 38 body jsou tam nejlepším týmem ročníku.

„Předvedli jsme dobrý a koncentrovaný výkon. V první půli se blýskl dvěma brankami Honza Kuchta, podal vynikající výkon a dokázal svoji mistrovskou třídu. Až do snížení domácích z pokutového kopu jsme měli zápas pod kontrolou, vyvinuli jsme na soupeře tlak, v závěru se přidali střídající hráči a výhru jsme udrželi. Nemyslím si, že bychom byli blíže k titulu, do konce zbývají ještě čtyři zápasy a k prvenství jsme stejně daleko jako před tímto utkáním," prohlásil kouč Sparty Brian Priske.