Ve středu se obě party protočí.

Uherskohradišťský tým začal přípravu bez hlavního kouče Martina Svědíka. Osmačtyřicetiletý trenér rehabilituje po výměně kolenního kloubu. Pokud nenastanou komplikace, k mužstvu se připojí na začátku ledna.

K ruce bude mít i nového asistenta Jana Baránka. Bývalý stoper Ostravy a Plzně od nového kalendářního roku oficiálně rozšíří realizační tým Slovácka.

Jinak kádr mnoha změn nedoznal. Zatím jedinou novou tváří je Seung-Bin Kim. Jihokorejský ofenzivní záložník přišel do Uherského Hradiště z druholigové Dukly Praha, s moravským klubem v úterý podepsal smlouvu do 30. června 2026.

„Je to ofenzivní a kreativní záložník. Doufám, že se brzy adaptuje a že se ještě zlepší. Snad bude platným členem kádru a prosadí se i do sestavy,“ přeje si sportovní manažer Slovácka Veliče Šumulikoski.

Ohledně dalších posil se v Uherském Hradišti nemluví. „Samozřejmě nějaká jména řešíme, ale otázka je, zda se nám podaří dotáhnout, nebo ne,“ zůstává v klidu Šumulikoski.

Účastník základní skupiny Evropské konferenční ligy ale žádné velká jména neloví, soustředí se spíše na talentované hráče s perspektivou a budoucností.

Jisté je, že ve Slovácku po půl roce skončil útočník Libor Kozák. Vysoký forvard se v nabitém kádru neprosadil a s klubem se dohodl na ukončení smlouvy. „Musíme mu poděkovat za to, co pro Slovácko odvedl,“ uvedl Šumulikoski.

Odlišná situace je u Vladislava Levina. Ruský středopolař sice dostal svolení hledat si nové angažmá, ale zimní přípravu zahájil ve Slovácku. „Zatím zůstává s námi. Uvidíme, zda si něco najde,“ poznamenal Šumulikoski.

Jinak kádr zůstává stejný.

Fotbalisty Slovácka posílil Seung-Bin Kim, který přišel do Uherského Hradiště z pražské Dukly.
Slovácko hlásí první posilu. Z Dukly přichází na Moravu Korejec Kim

S prvním mužstvem se připravují i naděje z juniorky Borek, Velich, Merdovič, Juroška, Kudela a Polášek. Je možné, že někteří z nich půjdou hostovat do druhé ligy. „Zatím to necháváme otevřené, ale mladším hráčům spíš v lednu budeme něco hledat. Potřebujeme, aby zjistili, že skok mezi MSFL a první ligou je velký,“ říká Šumulikoski.

Fotbalisté Slovácka se na přelomu prosince a ledna budou chystat v domácím prostředí, už příští čtvrtek ale odletí na soustředění do Turecka. Ladit formu pak budou v chorvatském Umagu.

I když se tým sešel poprvé po třech týdnech, tak fotbalisté Slovácka i ve volnu plnili individuální plány.

„Dnes jsme absolvovali kondiční testy, abychom znali aktuální stav hráčů, jak na tom po volnu jsou. Díky tomu pak můžeme nastavit kondiční parametry směrem do přípravy a tréninkového procesu. Zároveň jsou testy dělané zeširoka, je tam spousta věcí, které se u hráčů testují. Jde o celkovou zdravotní způsobilost, aby byl hráč po všech stránkách připraven do přípravy,“ vysvětluje kondiční trenér uherskohradišťského celku Miroslav Mikšíček.

Oproti předcházejícím rokům, kdy se liga hrála ještě před Vánoci, musel tentokrát tréninkový plán připravit na míru atypické situaci, kdy fotbalisté kvůli mistrovství světa sehráli poslední duel v polovině listopadu.

„Přechodné období bylo dlouhé,“ souhlasí Mikšíček. „V domácím prostředí jsme měli doplňkové sporty, a pak jsme dotrénovávali v Dubaji. Hráči měli následně poměrně dlouhé volno, což je oproti předchozím sezónám atypické. V posledních dnech se hráči individuálně běžecky připravovali, aby na testy přišli rozběhaní, a abychom už základní vytrvalost měli naběhanou. Podle výsledků pak budeme nastavovat tréninkový proces, aby byl tým kondičně dobře připravený do sezony,“ vysvětluje.

„V potaz musíme brát i fakt, že na rozdíl od minulých let je příprava i poměrně krátká. Proto musíme znát všechny parametry, abychom dokázali tréninkový proces dobře nastavit,“ dodává Mikšíček.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …