Fotbalisté Slovácka se ve 21. kola FORTUNA:LIGY střetnou s předposlední Karvinou. Namlsaní fandové nic jiného než tři body neberou, trenér Martin Svědík ale zůstává před další náročnou bitvou obezřetný.

„Rozhodně nás nečeká jednoduchý zápas,“ varuje kouč Slovácka.

Triumf nad Fastavem si užili a společně ho i krátce oslavili. Po dvou dnech volna se ale borci z Uherského Hradiště znovu vrhli do tvrdé práce.

Před sebou mají náročnou fušku s Karvinou. Udolat protivníka ze severu Moravy nebude vůbec jednoduché. „Všichni si možná myslí, že přijede předposlední tým ligy a my je tady přejedeme, ale Karviná vůbec není snadný soupeř. Umí být velmi nepříjemná. Předpokládám, že bude vycházet ze zabezpečené obrany a vyrážet k rychlým brejkům. Na to se musíme dobře připravit,“ uvedl záložník Slovácka Marek Havlík.

Podcenění prý nehrozí, ale z hlavy se podobné myšlenky vytěsňují složitě. „Někdy to tak bývá, že po hodech následuje půst, ale myslím si, že trenéři vědí, jak nás připravit a věřím, že zvládneme i ten druhý krok, a to potvrdit vítězství z venku i v domácím prostředí,“ říká třiadvacetiletý středopolař.

„Bude to jenom o nás. Budeme držet balon a všechno bude záležet na tom, kdy dáme gól,“ míní další záložník Slovácka Dominik Janošek.

MAXIM SLOVÁK, 11.2.2019, 2960 g, 48 cm, Osvětimany
Nově narozená miminka na Slovácku - 7. týden 2019

Karviná po zimní přípravě získala na úvod v derby s Opavou bod a prohrát nechtějí svěřenci trenéra Norberta Hrnčára ani v Uherském Hradišti. „Každý zápas je a bude náročný, těžký. Tento nebude výjimkou. Může rozhodnout každý souboj, každý metr na hřišti a jedna chyba. Jdeme bojovat o body a chceme se vrátit zpět do Karviné s úspěšným výsledkem,“ říká slovenský kormidelník.
Slovácko se proti Karviné prosazuje vždy velmi složitě. V pěti vzájemných duelech vstřelili Daníček a spol. neoblíbenému sokovi pouze tři branky.

Doma se soupeřem pouze dvakrát remizovali a naposledy celku z Uherského Hradiště nevyšel ani venkovní duel. „Náš tým je jiný. Je tady spousta nových hráčů. Nemyslím si tedy, že to je nějaký podstatný faktor, spíš jde o statistický údaj,“ je přesvědčený Hrnčár. Jeho protějšek bude v dnešním zápase postrádat vykartovaného křídelníka Navrátila.

Připravený by už měl být útočník Zajíc, jehož nasazení domácí kouč zvažuje. Ve hře je i nasazení mladého dravce Rezka. Ať nastoupí kdokoliv, jakákoliv ztráta by domácí hráče bolela. „Na Karvinou se musíme připravit komplexně. Pokud bych měl někoho vyzdvihnout, tak rozhodně si musíme dát pozor na Wágnera s Budinským, kteří umějí vymyslet gólové šance,“ vyzdvihuje Havlík.

Utkání 21. kola FORTUNA:LIGY mezi Slováckem a Karvinou má výkop na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti v sobotu 16. února od patnácti hodin.

FORTUNA:LIGA, 21. kolo –

1. FC Slovácko (10.) – MFK Karviná (15.)

Výkop: dnes v 15.00, městský stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti

Rozhodčí: Orel – Koval, Hock (Cieslar)

Ligová bilance: 1-3-1, poslední zápas: 1:2 (64. Wágner, 72. Ba Loua – 90. Navrátil), 2. září 2018

Pravděpodobné sestavy: Slovácko: Trmal – Juroška, Hofmann, Kadlec, Divíšek – Diviš, Daníček, Havlík, Janošek, Kalabiška – Zajíc.

Karviná: Berkovec - Krivák, Rundić, Záhumenský – Čolić, Bukata, Smrž, Budínský, Guba – Wágner, Ba Loua.

Tip Deníku: 2:1.