Fotbalisté Plzně v utkání 7. ligového kola zvítězili v Liberci 1:0. Viktoria v nejvyšší soutěži vyhrála popáté za sebou a svou neporazitelnost protáhla už na 34 soutěžních zápasů. Naopak další ztrátu zaznamenala Sparta, která už potřetí v řadě jen remizovala. Letenští hráli doma se Zlínem bez branek. A to ještě můžou být rádi, že neprohráli.

Slovácko - Slavia 1:1

Domácí poslal už po 15 sekundách hry nejrychlejší brankou sezony do vedení Mirčás Duskí, za hosty srovnal v 74. minutě z penalty Lukáš Provod. Červenobílí v nejvyšší soutěži nezvítězili po pěti výhrách po sobě, Slovácko bodovalo po předchozích dvou ligových porážkách. Pro oba týmy byl duel generálkou na čtvrteční úvodní zápas skupiny Evropské konferenční ligy. Slovácko do ní vstoupí domácím utkáním s Partizanem Bělehrad, Slavia se představí na hřišti tureckého Sivassporu.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) v nedělním šlágru FORTUNA:LIGY vyzvali pražskou Slavii.
Slovácko utnulo sérii Slavie, na souboj s Partizanem se naladilo remízou 1:1

Branky: 1. Duskí - 74. Provod z pen. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Caletka - Franěk (video). ŽK: Kadlec, Svědík (trenér) - Usor, Trpišovský (trenér). Diváci: 6350.
Slovácko: Nguyen - Reinberk (90.+3 Šimko), Hofmann, Kadlec, Duskí - Havlík, Daníček - Tomič (79. Sinjavskij), Trávník (61. Kohút), Petržela (61. Holzer) - Mihálik (79. Vecheta). Trenér: Svědík.
Slavia: Mandous - Masopust (85. Tiéhi), Kačaraba, Santos (59. Lingr), D. Jurásek - Holeš, Ševčík - Schranz (46. Usor), Provod, Olayinka - Tecl (85. Ewerton). Trenér: Trpišovský.

Hradec Králové - Ostrava 0:0

Baník jen remizoval na hřišti oslabeného Hradce Králové. Slezané v Mladé Boleslavi, kde mají Východočeši domácí azyl, nevyužili dlouhou přesilovku po vyloučení střídajícího Filipa Novotného z 55. minuty. "Votroci" v nejvyšší soutěži zaváhali po sérii tří výher. Baník nezvítězil ve čtvrtém kole po sobě.

Fotbalisté Baníku Ostrava hráli v neděli v Mladé Boleslavi proti Hradci Králové.
Venku opět bod! Baníku s Hradcem nepomohla ani přesilovka, nevyhrál čtyři zápasy

Rozhodčí: Radina - Mokrusch, Volf - Berka (video). ŽK: Harazim, Smrž, Reichl - Lischka, Fleišman, Takács, Šehič. ČK: 55. Novotný (Hradec). Diváci: 2022.
Hradec: Reichl - Jakub Klíma, Čihák, Smrž - Gabriel, Rada (75. Ševčík), Kodeš, Ryneš (46. Novotný) - Kubala, Vašulín (65. Harazim, 84. Rybička), Trusa (65. Kučera). Trenér: Koubek.
Ostrava: Laštůvka - Ndefe (72. Šehič), Frydrych, Lischka, Fleišman - Miškovič (53. Jaroň), Takács - Kuzmanovič, Kaloč, Buchta - Jiří Klíma. Trenér: Vrba.

Brno - Bohemians 1:2

Fotbalisté Bohemians po třech zápasech zvítězili. Pražané vedli po penaltě Davida Puškáče a gólu Antonína Křapky v poločase 2:0, za nováčka po přestávce snížil Michal Ševčík. Zbrojovka doma podruhé za sebou nebodovala.

Branky: 48. Ševčík - 3. Puškáč z pen., 40. Křapka. Rozhodčí: Křepský - Antoníček, Dohnálek - Orel (video). ŽK: Hrabina, Šural, Endl - Puškáč.
Brno: Berkovec - Hrabina (84. Přichystal), Šural, Endl, Granečný (55. Matejov) - Ševčík, Texl, Blecha (46. Alli), Souček (70. Hladík), Falta (46. Fousek) - Řezníček. Trenér: Dostálek.
Bohemians: Valeš - Köstl, Křapka, Hůlka - Dostál, Jindřišek, Květ (63. Hála), Jánoš (77. Krch), Kovařík (88. Nový) - Hronek (88. Bartek), Puškáč (77. Mužík). Trenér: Veselý.

Pardubice - Olomouc 0:2

Sigma využila početní výhodu po vyloučení Rosy v první půli a v nejvyšší soutěži naplno bodovala po pěti zápasech. Naopak Východočeši prohráli i druhý duel pod dočasným trenérem Pavlem Němečkem a po čtvrté ligové porážce za sebou zůstali poslední.

Pardubice se v Ďolíčku od konce první půle jen bránily a proti Olomouci prohrály.
Červená karta pro Rosu zhatila veškeré plány. Pardubice zůstávají poslední

Branky: 45.+2 Pokorný, 76. Růsek. Rozhodčí: Hocek - Machač, Kotalík - Szikszay (video). ŽK: Svoboda - Poulolo, Chytil, Pokorný. ČK: 39. Rosa (Pardubice). Diváci: 636.
Pardubice: Markovič - Rosa, Vlček, Hranáč, Svoboda - Tischler - Sychra (60. Lima), Janošek (89. Akosah-Bempah), Hlavatý, Mareš (46. Kostka) - Červenka (71. Černý). Trenér: Němeček.
Olomouc: Trefil - Chvátal, Pokorný, Poulolo (46. Beneš), Zmrzlý - Spáčil (63. Ventúra), Breite (89. Greššák) - Navrátil (85. Sláma), Růsek, Vodháněl (46. Matoušek) - Chytil. Trenér: Jílek.

Sparta - Zlín 0:0

Po pětizápasovém disciplinárním trestu za šlápnutí na hlavu libereckého brankáře Vliegena se rovnou do základní sestavy Sparty vrátil reprezentační útočník Kuchta. Ten měl velkou příležitost, kterou ale nevyužil. Vyběhnutý Rakovan vytěsnil míč těsně mimo branku. V nastavení šel sám na sparťanského brankáře Holce střídající Silný, ale neuspěl. Pražané doma v nejvyšší soutěži nezvítězili v pěti z posledních šesti utkání. "Ševci" venku v lize od loňského srpna nevyhráli 18 duelů po sobě.

Fotbalista Zlína Martin Fillo při rozhovoru po zápase se Spartou.
Ševci jako vikingové. Fillo litoval rány do břevna: Moje chyba, měl to být gól

Rozhodčí: Berka - Hájek, Vlček - Szikszay (video). ŽK: Sörensen, Čvančara - Hrubý, Janetzký, Silný. Diváci: 12.354.
Sparta: Holec - Mejdr (65. Wiesner), Sörensen, Zelený (46. Panák), Höjer - Daněk, Pavelka, Sadílek (46. Fortelný), Jankto (65. Juliš) - Čvančara, Kuchta (76. Karabec). Trenér: Priske.
Zlín: Rakovan - Reiter, Simerský, Kolář, Procházka, Bartošák (58. Silný) - Fillo (71. Dramé), Hrubý, Janetzký, Čanturišvili - Jawo (90. Hloušek). Trenér: Jelínek.

Liberec - Plzeň 0:1

Vyrovnaný zápas rozhodl ve 41. minutě bývalý hráč Slovanu Jan Sýkora. Západočeský obhájce titulu zůstal jediným neporaženým týmem v této sezoně nejvyšší soutěže a sobotu strávil v čele neúplné tabulky.

Slovan Liberec – Viktoria Plzeň 0:1
Viktoriáni urvali výhru v Liberci, rozhodl Sýkora

Branka: 41. Sýkora. Rozhodčí: Proske - Kotík, Kubr - Štěrba (video). ŽK: Frýdek, Kozel (trenér) - Čermák, Holík, Hejda, Chorý, Ndiaye. Diváci: 5158.
Liberec: Vliegen - Gebre Selassie (83. Kozák), Prebsl, Plechatý - Mikula (68. Matoušek), Valenta, Červ (67. Rabušic), Preisler (82. Mészáros) - Frýdek - Rondič (46. Višinský), Van Buren. Trenér: Kozel.
Plzeň: Staněk - Holík, Hejda, Pernica, Havel - Kalvach (69. Ndiaye), Čermák (61. Bucha) - Sýkora, Vlkanova (83. Jirka), Mosquera (69. Jemelka) - Bassey (61. Chorý). Trenér: Bílek.

České Budějovice - Mladá Boleslav 0:2

Hosté hráli od 41. minuty přesilovku po vyloučení Davida Broukala, kterou po přestávce dvěma brankami využil Tomáš Ladra. Dynamo tak doma nezvítězilo ani ve čtvrtém utkání sezony. Boleslav v nejvyšší soutěži porazila Jihočechy počtvrté za sebou.

FORTUNA:LIGA: Dynamo ČB - Mladá Boleslav 0:2 (0:0).
Domácí trápení nebere konce. A výkon? Bídný...

Branky: 59. a 75. Ladra. Rozhodčí: Machálek - Paták, Líkař - Kocourek (video). ŽK: Broukal - Mašek, Mareček. ČK: 41. Broukal. Diváci: 2531.
České Budějovice: Janáček - Havel, Králik, Skovajsa - Čolič (46. Sladký), Čavoš (73. Matoušek), Hellebrand, Broukal, Sluka (60. Potočný) - Michal Škoda (46. Zajíc), Čmelík (77. Grič). Trenér: Weber.
Mladá Boleslav: Šeda - Suchý (46. Milan Škoda, 77. Krobot), Šimek, Karafiát - Pech, Mašek (55. Matějovský), Dancák (89. Donát), Mareček, Fulnek - Ladra, Ekpai (55. Skalák). Trenér: Hoftych.

Teplice - Jablonec 3:2

O premiérovém domácím vítězství "Sklářů" v sezoně rozhodl v 66. minutě Abdallah Gning. Hosté dohrávali stejně jako v úterý proti Spartě v devíti, nyní byli vyloučeni střídající Tomáš Malínský a Vladimir Jovovič. Jablonec jako jediný tým v ročníku čeká na vítězství.

Teplice porazily Jablonec 3:2
FOTO A VIDEO: Nejdřív ticho a pískot, pak parádní obrat a euforie. Skláři slaví

Branky: 8. Urbanec, 63. Žák, 66. Gning - 18. Chramosta, 40. Martinec. Rozhodčí: Klíma - Hrabovský, Vyhnanovský - Franěk (video). ŽK: Hybš - Jovovič, Polidar. ČK. 76. Malínský, 90.+2 Jovovič (oba Jablonec). Diváci: 2223.
Teplice: Mucha - Vondrášek, Knapík, Hybš - Hyčka (61. Shejbal), Kučera, Křišťan (46. Jukl), Urbanec - Trubač (90.+5 Kodad) - Gning (86. Dramé), Fila (46. Žák).
Jablonec: Hanuš - Surzyn, Martinec, Heidenreich - Souček (70. Ikaunieks), Hübschman (70. Malínský), Houska, Polidar - Šulc, Jovovič - Chramosta (64. Sejk).