Nejprve zavinil penaltu, potom dvacet minut před koncem sám vyrovnal, aby v závěru smutně sledoval třetí pokutový kop pro domácí, který Libor Kozák v nastavení s přehledem proměnil.

„Nic podobného jsem v kariéře ještě nezažil. Nechci říct, že to byl bláznivý zápas, ale byl hodně kuriózní. Mám z toho rozporuplné pocity,“ svěřil se tři dny po zápase stoper Slovácka.

Liberec proti vám kopal tři penalty. Jak se vám jeví rozhodnutí rozhodčího s odstupem času?

Když se na to dívám zpětně, tak všechny penalty asi byly po právu. I když ta moje na Potočného, no nevím… V první moment pískal rozhodčí nejprve držení, pak si to obhajoval jako kopnutí. Všechno to byla naše naivita.

Po zápase hlavní rozhodčí vysvětloval všechny penalty. Co na to říkáte?

Viděl jsem to zpětně. Je to nezvyklé, nikdy jsem v kariéře nic podobného nezažil. Mluvili jsme o tom i v kabině. Myslím, že to nezažil ještě nikdo.

Dal jste gól, ale o spokojenosti asi nemůže být řeč…

Ano, dal jsem branku, ale také jsem zavinil penaltu. Když už jsme vyrovnali, tak jsem věřil v to, že si ten bod odvezeme. S tím bych byl spokojený. Mám z toho zápasu rozporuplné pocity.

Vraťme se ještě k vaší dlouhé pauze. Co přesně se vám přihodilo?

Na prvním herním soustředění v Turecku jsem si natrhl sval u podkolenní šlachy. Bylo to hned to první lednové soustředění. Ve svalu jsem měl dokonce dvě trhliny. Šest týdnů jsem byl úplně mimo, vůbec jsem netrénoval.

Na jaře jste nastoupil vůbec poprvé. Jak jste se cítil po tak velké pauze?

Herní pauza se jen těžko nahrazuje. Ligový zápas vám nenahradí ani utkání za juniorku. Je tam úplně jiné tempo. Byl jsem rád, že po delší době hraji, ale měl jsem trošku obavy. Liberec byl náročný a nepříjemný soupeř.

Stejná bude pravděpodobně zítra také Bohemka, která to na hřištích soupeřů docela umí. Jaký čekáte zápas?

Je pravda, že v letošní sezoně hrají lépe venku než doma. V mančaftu mají rychlostní typy a jedou na nějaké vlně, v posledních třech kolech nasbírali sedm bodů. Rozhodně nás nečeká nic jednoduchého.

Na druhé straně soupeř ve středu hrál pohár v Ostravě a ten kádr není až tak široký. Může to mít vliv na jejich výkon?

To bude možná malá výhoda. My hlavně musíme urvat tři body a dívat se na sebe. Ještě máme šanci se dostat do střední skupiny, ale to už musíme spoléhat na ostatní výsledky. Pokud se tam nedostaneme, tak nám výhra zajistí menší náskok právě před mužstvy, která budou hrát ve skupině o záchranu.

Máte obavy, aby Slovácko neskončilo v baráži?

Neřekl bych přímo obavy, ale když vidím poslední výsledky Karviné nebo třeba Bohemky, tak se určitě musíme mít na pozoru. Ta bodová ztráta se vyrovnává nejenom na špici, ale i dole. Bude se hrát pět dalších kol a může to být ještě všelijaké. Rozhodně nám začíná takové play-off. S Bohemkou si musíme vylepšit naši pozici.

Jak se vám osobně zamlouvá nový model soutěže?

Fotbal se hraje pro fanoušky a těm se nový model musí zamlouvat. Kvůli nim se to celé dělalo. Je pravda, že po-dle starého bychom byli už dávno zachránění, takto se musíme znovu nastartovat. Ty zápasy můžou být ještě hodně zajímavé a určitě přitáhnou fanoušky.

Čekáte tedy o nadstavbu zvýšený divácký zájem?

Rozhodně. Mělo by se hrát v relativně hezkém počasí a v každém zápase půjde o hodně.