„Hráli jsme dobře. Nezasloužili jsme si prohrát,“ myslí si zkušený sedmatřicetiletý krajní záložník. „Věřili jsme, že na Spartě můžeme něco urvat, bohužel fotbal je o gólech a my žádný nedali,“ lituje.

Těsná porážka Petrželu hodně bolela. Celek z Uherského Hradiště i ve druhém vzájemném souboji favorita trápil, byl blízko bodům, ale stejně jako v prosinci doma i teď ve venkovní odvetě mu remíza proklouzla mezi prsty. „Mrzí nás to, ale musíme se z toho otřepat,“ ví dobře opora Slovácka.

Moravané byli aktivnější a nebezpečnější v první půli, po přestávce už tolik nehrozili, spíše se bránili. „Sice jsme možná nehráli tak aktivně, na druhé straně jsme Spartu do ničeho nepouštěli. Kromě gólu jednou nastřelila tyč, jinak žádné velké šance neměla,“ tvrdí.

Trenér fotbalistů Slovácka Martin Svědík
Byl to zápas o jednom gólu, míní Svědík. V pátek přišel o Kalabišku i Ciciliu

Na velkou příležitost Krejčího staršího i hlavičku Krejčího mladšího po rohu rychle zapomněl.

„Asi jsme ale trošku polevili, což nás stálo gól. Měli jsme zůstat víc nahoře a napadat aktivněji,“ uvědomuje si zpětně.

Slovácko se ale po obdržené brance zvedlo. V závěru si vytvořilo tlak, na vyrovnání ale nedosáhlo. Havlíkova rána z otočky před vápnem skončila vedle.

Tým z Uherského Hradiště prohrál v lize podruhé po sobě, se Spartou neuspěl potřetí v řadě a dál zůstává čtvrtý.

Tuto pozici chce udržet i v tomto týdnu, kdy jej čekají zápasy s Brnem a v Plzni. Otázka je, jak na tom Svědíkův tým bude se silami. Návrat z karantény není jednoduchý, nemoc vzala hráčům spoustu energie, dobít baterky není kdy. Dubnový program je nahuštěný, mezi zápasy moc volna není.

Fotbalisté Slovácka prohráli na Spartě 0:1.
Prohospodařili jsme první poločas, štve po těsné prohře trenéra Slovácka Svědíka

„Trošku se s tím pereme. Zápas od zápasu se to lepší, ale musím říct, že to ještě není úplně ideální,“ přiznává někdejší hráč Plzně, Sparty nebo Drnovic. „Nějakou dobu trvá, než se z toho člověk dostane a bude zpět ve formě,“ přidává.

Na odpočinek není ale čas. Fotbalisté Slovácka už ve středu čeká derby s Brnem. „Už jsme si na to zvykli, že se hraje tak často. Jiný recept než dobrá regenerace na to není,“ dodává Petržela.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...