I když Moravané v letní přípravě padli vůbec poprvé, před blížícím se startem dalšího ročníku FORTUNA:LIGY je čeká pořád spousta práce. „Musíme si chyby říct a příště je neopakovat. To je hlavní,“ tvrdí Michal Šmarda.

Z nepříznivého výsledu tragédii nedělal, porážka i obdržené branky ho ale štvaly.

„První gól padl po standardní situaci. Místo toho, aby dva naši hráči soupeře vytlačili ven, tak se nechali obejít. Druhá branka byla věcí nedůslednosti. Předcházela jí jednoduchá narážečka, prostrčení a dohrání,“ říká Svědíkův pobočník.

Přitom prvních třicet minut bylo ze strany Slovácko dobrých a rychlá vedoucí trefa Sadílka měla domácí mužstvo nakopnout, což se úplně nestalo. Moravané byli sice po většinu první půle lepším mančaftem, ale pořádnou šanci si do přestávky už nevypracovali. Senica se naopak s přibývajícími minutami zlepšila a v závěru úvodní části začala protivníka zlobit.

„Soupeř hrál chvíli v deseti a my jsme si s tím nedokázali nijak poradit,“ kroutí hlavou bývalý záložník Hradce či Žižkova.

„Místo toto, abychom dali balon do stran a hráli jednoduše, bylo to moc složité,“ pokračuje v hodnocení.

„Závěr prvního poločasu už patřil soupeři. Senici jsme nechali akce rozehrát i spoustu prostoru. Nebyli jsme důrazní, kompaktní,“ vyčítal svěřencům o přestávce.

I ve druhém poločase měli borci ze Slovácka balon častěji na svých kopačkách, příliš nebezpeční však nebyli.

„Soupeř byl nepříjemný. Čekal na rychlé kontry a dal nám dva góly,“ pravil Šmarda.

Senica výsledek parádní ranou a hezkou kombinační akcí otočila, rozkouskovaný závěr už si taktickou hrou pohlídala.

„Snažili jsme se o vyrovnání. Měli jsme nějaké náznaky i jednu šanci Krejdy (Jiří Krejčí – pozn. red.), ale druhý gól nedali,“ smutní Šmarda.

Podle něj utkání proti nečitelnému soupeři splnilo účel.

„Senica má v sestavě hodně cizinců, hrála jinak než ostatní slovenské týmy,“ připomíná osmačtyřicetiletý trenér, kterého více než těsná porážka štvalo zranění útočníka Tomáše Zajíce, který po hodině hry odkulhal s trávníku a jeho zdravotní stav byl jedním z hlavních témat středečního duelu.

„Asi má výron. Snad to nebude nic vážného,“ doufá Šmarda.

Radost mu naopak udělal příchod Milana Petržely. Bývalý reprezentant jako volný hráč podepsal ve Slovácku dvouletou smlouvu. Proti Senici odehrál závěrečnou půlhodinu.

„Věděli jsme, že potřebujeme v ofenzivě posílit. Milan je výborný hráč. Věřím, že se brzy dostane do pohody a týmu svojí kvalitou a zkušenostmi pomůže,“ dodal Šmarda.