A jestliže celek z Uherského Hradiště cítil po souboji pod Ještědem křivdu, v domácím duelu se za nic schovávat nemohl.

Bývalý reprezentant totiž hned v úvodu utkání udeřil loktem do obličeje hostujícího Vodháněla, který se s krvavým zraněním skácel k zemi. Sudí Lerch po zhlédnutí videozáznamu nekompromisně poslal bývalého hráče Sparty či Plzně do sprchy.

„Je to hrubá nedisciplinovanost,“ zuřil trenér Slovácka Martin Svědík.

„Červená karta byla naprosto zbytečná, nepochopitelná,“ láteřil naštvaně.

Brankář Radek Porcal
Nenašli jsme sílu proti Bohemce vyrovnat, smutní brankář Slovácka Porcal

Pro hloupé vyloučení nenašel žádné polehčující okolnosti.

„Vždyť v té době ještě nebyly na hřišti žádné velké emoce,“ kroutil hlavou.

Stejně jako po divokém zápase v Liberci Svědík kritizoval hříšníka Kadlece, tentokrát to od náročného kouče schytá další ex-Sparťan.

„Tito zkušení hráči mají tým táhnout, ne ho oslabovat,“ připomíná.

Zatímco syn vicemistra Evropy z roku 1996 se po dvouzápasovém trestu do sestavy Slovácka již vrátil, Petržela si v neděli proti Spartě určitě nezahraje.

„Milan nás oslabil nás nejen v zápase s Bohemkou, ale i v dalších utkáních, protože ho trest určitě nemine,“ ví Svědík.

Vše klíčové se na Městském stadionu Miroslava Valenty ve středu večer odehrálo v úvodních patnácti minutách. Nejprve dorážku Zajíce zneškodnil hostující gólman Valeš, klokani vzápětí využili hned první brejkovou situaci, když po centru Vodháněla poslal Pulkrab míč z deseti metrů do sítě. Černou čtvrthodinku po Petrželově zkratu pro Slovácko zakončil Květ, který usměrnil míč hlavou za Porcalova záda.

„Celé utkání ovlivnila hned úvodní pasáž, ať už naše neproměněné šance po rohovém kopu, tak chyby v rozehrávce a disciplína. Nechtěli jsme hrát přes střed hřiště, ale nabídli jsme tím brejk soupeři a ten toho využil,“ uvedl Svědík.

„V naší obranné hře byl ze začátku chaos. Při gólových momentech jsme udělali hrubé chyby. Chybělo mi hlavně lepší dohrávání a pokrývání hráčů,“ pokračuje.

Zakřiknutí domácí skvěle podporovaní více než dvěma stovkami fandů se probrali až na konci poločasu, kdy Daníček hlavou snížil. Ani zaplněný kotel ale Moravany k vytouženým třem bodům nedotlačil. Snaha ani závěrečný nápor body nepřinesly.

„Mužstvo musím za práci ve druhém poločase pochválit, bohužel jsme tam nic nedotlačili. Chyběla nám kvalita v zakončení,“ ví dobře Svědík.

„Na druhé straně to, že jsme utkání odmakali, je hezké, ale utkání rozhodující detaily, které šly zase proti nám,“ přidává.

Fotbalisté Slovácka si tak v předposledním zápase základní části FORTUNA:LIGY výrazně zkomplikovali boj o elitní šestku. Moravané podlehli klokanům 1:2 a před závěrečným duelem s pražskou Spartou ztrácejí na šestou pozici dva body.

Pokud chtějí postoupit do skupiny o titul, musí doma porazit Spartu a věřit, že Baník neuspěje v Liberci a zároveň České Budějovice nezvítězí v Opavě.

„Vždycky je to o nás,“ ví Svědík.

„Fotbal je o detailech a my jsme v klíčových momentech pokaždé selhali. Pokud bychom dotáhli do konce zápasy s Olomoucí, Opavou, Jabloncem nebo Teplicemi, nemuseli jsme se na nikoho ohlížet,“ připomíná.

„Na šesté místo potřebujeme dozrát. Pořád nám něco chybí,“ cítí Svědík.

Na nědělní třaskavý duel se Spartou se těší. I když stadion bude zase téměř prázdný a k dispozici nebude mít některé důležité hráče. „Pro lidi z regionu je to vždycky svátek,“ vnímá trenér Slovácka.

„Navíc motivace pro hráče i nás vedení. Pokusíme se dát mužstvo zpátky dohromady, abychom byli úspěšní,“ dodal.