„Dostal jsem ránu přímo do oka a vůbec jsem na něj neviděl,“ uvedl na klubovém webu bývalý reprezentant. Trávník opustil po svých, ale ze stadionu putoval přímo do Zlína, kde v nemocnici podstoupil odborné vyšetření. To odhalilo prasklou cévku v oku.

„Krev mi zalila zornici a z toho důvodu na oko nevidím,“ vysvětluje Petržela, který tak bude několik dní bez zátěže odpočívat.

Středeční dohrávku 8. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Baníku Ostrava tak nesjpíše nestihne.

„Krev by se měla vstřebat a zrak by se měl postupně vracet. Dostal jsem nějaké prášky a kapky. V úterý mě čeká další kontrola, tak snad bude co nejdříve vše v pořádku,“ věří Petržela.

Fotbalisté Slovácka i bez mazáka první jarní mistrovský duel zvládli, když v 15. kole nejvyšší soutěže zvítězili nad Karvinou 2:0 a vyhráli potřetí za sebou.

Branky domácích dali v úvodu druhého poločasu Vlastimil Daníček z pokutového kopu a Jan Kliment. Hostující Papadopulos poté nedal v 73. minutě penaltu. Slovácko se tak v neúplné tabulce posunulo na čtvrté místo a má k dobru jedno utkání.