„První poločas nám moc nevyšel, bylo to vidět na pohybu. Soupeř byl živelnější hlavně v osobních soubojích jeden na jednoho. To bylo při hře znát. Nakonec jsme první půlku zvládli uhrát s nulou,“ hodnotil první dějství, asistent trenéra Martina Svědíka, Josef Mucha.

Chleba se začal lámat hned v úvodu druhé půlky. Oba góly daly nové posily Slovácka. První se trefil Merchas Doski a svoji druhou branku v přípravě přidal Libor Kozák.

„Druhý poločas už byl z naší strany lepší. Byl o něco přesnější, ale i tak tam bylo spoustu nevynucených chyb. Jsme rádi, že jsme dali dva góly, další naše šance jsme neproměnili. Kluci zápas odpracovali, ale bylo vidět, že jsou už čtvrtý týden v plné přípravě, to se na utkání hodně podepsalo. Ve hře bylo spoustu jednoduchých ztrát – máme na čem pracovat,“ je přesvědčený Josef Mucha, který byl za výhru i proti druholigovému soupeři rád.

„Každé vítězství se počítá, ale je to pořád jenom příprava. Ještě máme před sebou tři zápasy na soustředění. Věřím, že tam nás soupeři víc provětrají.“

Domácí nastoupili bez zraněného Tomiče, Reinberka a Šašinky. Jaké je situace u těchto hráčů? „Šašinka má problém s achilovkou, tak jsme ho nechali odpočívat. Reinberk si postupně přidává zátěž. Věříme, že i s Tomičem na soustředění do nějaké části zápasu naskočí,“ prozradil slovácký asistent.