„Podali dobré výkony a jsou příslibem, ale nechci je moc chválit, aby neusnuli na vavřínech a dál tvrdě pracovali,“ vysvětluje s úsměvem na klubovém webu asistent trenéra Slovácka Jan Palinek.

O pozornost si říká také útočník Cicilia. Posila z FC Eindhoven se prosadila v obou přípravných duelech a svými výkony a produktivitou dělá radost nejenom fanouškům, ale i trenérům. „Rigi svoji výkonnost potvrzuje jak na tréninku, tak i v zápasech. Ukazuje, že může být zajímavou posilou,“ říká Palinek.

Poměřovat zahraniční akvizici s elitním kanonýrem Liborem Doškem ale nechce.

„Parametry jsou opravdu srovnatelné. Zatím mě Rigino mile překvapuje. Je velmi pracovitý, navíc se jeví dobře i charakterově, což je další plus,“ uvedl zkušený kouč.

Fotbalisté Slovácka se ve víkendovém přípravném utkání museli obejít hned bez pěti hráčů. Brankář Trmal si se záložníkem Kohútem plnili reprezentační povinnosti u české jednadvacítky, zranění nepustila do hry Divíška, Marečka ani Jurečku.

Zatímco prvně dva jmenovaní by v týdnu měli zapojit do tréninku, Jurečku čeká delší pauza.

„Byl na nějakém zákroku a bude potřeba delší rekonvalescence,“ informuje Palinek, který odmítá, že s uzdravením hráčů dojde k redukci v kádru. „V přípravě chceme, aby nás trénovalo pokud možno co nejvíce, takže ani návrat těchto hráčů nebude znamenat, že by někdo z mladých měl z tréninkového procesu A-týmu odejít,“ vysvětluje.

Fotbalisty Slovácka v týdnu čekají další dva přípravné duely. Tvrdý tréninkový dril jim zpestří utkání se Slovanem Bratislava a Senicí.

„První týden přípravy byl ještě takový rozjezdový, v tom druhém už jsme ale jeli naplno. Hráči měli dvoufázové, někdy i třífázové tréninky, takže kluci toho měli v nohou opravdu dost, což bylo hlavně v prvním zápase proti Blansku vidět,“ uvedl Palinek.

Zatímco Petržela a další borci z Uherského Hradiště před utkáním s druholigovým nováčkem normálně trénovali, do souboje se Zlatými Moravci šli bez dopolední jednotky.

„Vždycky je poznat, když máte v nohách náročné tréninky. I v zápase se projevuje intenzita tréninkového procesu. Hráči ale k utkání přistoupili zodpovědně a podali velmi dobrý výkon,“ chválí Palinek mužstvo po jednoznačné a zasloužené výhře 4:1.