„Pokud předvedeme poctivý fotbal, podáme sebevědomý výkon směrem dopředu, vyvarujeme se hloupých chyb, které na jaře děláme, a budeme pracovat víc než devadesát minut, výsledek by mohl přijít,“ věří asistent trenéra Slovácka Jan Palinek.

Petržela a spol. před týdnem prohnali Slavii, odměnění ale stejně jako při zápase se Spartou nebyli.

Tým z Uherského Hradiště ale mnohem víc štvou domácí ztráty s Pardubicemi či Jabloncem, porážka ve Zlíně.

Kvůli těmto ztrátám Slovácko kleslo za Ostravu a Mladou Boleslav na šesté místo, zkomplikovalo si boj o poháry, na které pomýšlí i Liberec.

Slovan se v minulém kole jako předposlední tým v tomto ročníku nejvyšší soutěže dočkal prvního venkovního vítězství a díky triumfu v Plzni poskočil na sedmou příčku.

„Pro nás to jsou body navíc a až následující zápasy ukážou, jak byly důležité. Nevím, jestli je lepší hrát elitní nebo prostřední skupinu, ale body z Plzně se jistě budou hodit,“ ví dobře kouč Severočechů Luboš Kozel.

Fotbalistka Kamila Dubcová při tréninku na stadionu ligového Slovácka.
Tři hráčky Realu, opora Bayernu i PSG. Fotbalistky Česka na Slovácku čeká Dánsko

Slovan se pokusí venkovní úspěch potvrdit i před vlastním publikem. Moravané ale nejedou přes celou republiku na výlet.

„Samozřejmě bychom si přáli, aby domácí byli po výhře v Plzni na obláčku, dobře ale víme, že Liberec je hlavně v domácím prostředí velice silný soupeř. I my jsme ale v Plzni vyhráli. I tak nás čeká velmi těžké utkání,“ ví dobře Palinek.

Zatímco domácím bude scházet vykartovaný křídelník Ghali, hostům budou kromě dlouhodobých marodů Kadlece a Doskiho scházet také středopolaři Daníček, Trávník a Kim.

„Neštěstí pro jednoho, štěstí pro druhého. Věřím, že hráči, co šanci dostanou, tak se jí chytnou a zvládneme to,“ uvedl Palinek.

Liberec má sice v kádru zajímavé individuality, rozhodnout duel ale může kdokoliv. V Plzni se dvakrát prosadil útočník Kulenović, gól dal i kapitán Chaluš.

Fotbalista Slovácka Petr Reinberk při derby se Zlínem.
Je potřeba předvést lepší výkon a zabrat, ví dobře obránce Slovácka Reinberk

Lídrem týmu je Slovák Tupta, sílu má Slovan i na křídlech. Celek z Uherského Hradiště se ale dívá na sebe. Dobře ví, že se všechno bude odvíjet od jeho výkonu, jeho hry.

„Nevím, jestli je to otázka jednoho utkání, pokud ale budeme dál dělat chyby, které se neustále opakují, těžko budeme body získávat,“ ví dobře nejen Palinek.

Zatímco Moravané žijí hlavně přítomností, u Nisy se dívají už dopředu. Slovan Liberec koupil podnikatel Ondřej Kania, jenž se stal novým majitelem fotbalového klubu.

Nové představenstvo zvolilo generálním ředitelem bývalého hráče a funkcionáře Slovanu Jana Nezmara, sportovním ředitelem se stal někdejší liberecký kapitán a reprezentant Theodor Gebre Selassie.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...