„Jsem rád, že jsme se dohodli a mohu hrát za Trenčín. Už se nemohu dočkat prvního soutěžního utkání,“ uvedl na klubovém webu.

Vysoký obránce patří mezi odchovance FK Sarajevo. Z nejlepší mládežnické akademii v rodné zemi, se vydal do Portugalska, kde působil v juniorském týmu Vitória S.C Guimarães.

„Angažmá v Portugalsku mi hodně dalo. Jejich mládežnická soutěž je jedna z nejlepších v Evropě. Pár tréninků jsem absolvoval i s prvním mužstvem, když jsem měl možnost zahrát si Ricardem Quaresmou. Byla to pro mě obrovská zkušenost i zážitek,“ přiznává.

Po angažmá na Pyrenejském poloostrově zamířil loni v létě do Česka. Ze Slovácka se ale už v přípravě putoval na sousední Slovensko, rok hostoval ve Zlatých Moravcích, kam si jej vytáhl známý trenér Ján Kocián. „Všiml si mě ve vzájemném přípravném zápase,“ připomíná Šuvalija.

V dresu ViOnu si v náročné sezoně připsal 24 ligových startů, připsal si jeden gól. V létě se vrátil zpět do Uherského Hradiště, do kádru trenéra Martina Svědíka se ale nedostal. Hrával jenom za béčko, v MSFL nastoupil za Slovácko B ve čtyřech duelech.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) naposledy doma zdolali Karvinou 3:1.
Facka možná přišla v dobrý moment, míní Baránek. Slovácku chybí jen Kohút

Se svojí situací ale nebyl spokojený, proto se dohodl na rozvázání smlouvy a coby volný hráč odešel do Trenčína.

„Byl mi sympatický už v době mého působení ve ViOnu. Klub se snaží pracovat s mladými hráči a nebojí se jim dát příležitost. Našel jsem tam výbornou partu,“ pochvaluje si. „V Trenčíně se hraje moderní fotbal. Tým má nejvyšší ambice a já věřím, že společně zažijeme úspěšnou sezonu. Chci k tomu přispět i svými výkony,“ přidává.

Šuvalija chce pod hradem Matúše Čáka navázat na své krajany Harise Hajradinoviče a Hamzy Čatakoviče. Oba Bosňané zanechali v historii trenčínského klubu nesmazatelnou stopu.

„Samozřejmě vím, že tu působil Hamza. Doteď sleduji můj mateřský klub FK Sarajevo, kde momentálně hraje. Věřím, že moje působení bude ještě úspěšnější. Jsem připravený naplnit očekávání. Hlavu mám čistou a velmi se těším na nové výzvy," dodal s úsměvem Šuvalija.