Tým z Uherského Hradiště už spíš vyhlíží konec sezony, přeje si mít za sebou nepovedené jaro, ale dokud to půjde, bude bojovat.

„Pohled na tabulku je jasný a výmluvný. Jen výhra v Mladé Boleslavi nás ještě udrží ve hře o čtvrté místo, jakákoliv ztráta bude z tohoto směru fatální a naše naděje skončí,“ ví dobře asistent trenéra Slovácka Jan Palinek.

Moravané, jejichž končící trenér Martin Svědík dříve Mladou Boleslav vedl, neprožívají příjemné období. V jarní části ligy vyhráli jediný z třinácti zápasů. V nadstavbě dvakrát padli a na Středočechy ztrácejí z šesté pozice šest bodů.

„Co se týče výkonů, máme na čem stavět, proti Spartě a nyní v Plzni jsme měli ve hře dobré pasáže. Je potřeba na ně navázat, nedělat chyby a hlavně proměňovat šance,“ říká Palinek.

Finále českého fotbalového poháru MOL Cupu: 1. FC Slovácko - Sparta Praha, 18. května 2022 v Uherském Hradišti. Michal Kadlec ze Slovácka.
Nikdy na to nezapomenu, díky všem. Kapitán Slovácka Kadlec ukončil kariéru

I když se Slovácku po karetním trestu vrací Petržela s Reinberkem a k dispozici bude již uzdravený Trávník, v Mladé Boleslavi nečeká Moravany nic jednoduchého,

„Středočeši vyhráli na Baníku a jasně tak dokázali, kde chtějí ligu končit. Jejich síla je především v ofenzívě a variabilitě v ní. Prvotní ale bude náš výkon, to je potřeba zdůraznit,“ prohlásil Palinek.

Mladá Boleslav sice zvítězila v sobotu v Ostravě 1:0 a vystřídala ji na čtvrtém místě, ale proti Slovácku se jí dlouhodobě nedaří.

Středočeši v nejvyšší soutěži neporazili tým z Uherského Hradiště šestkrát po sobě a v deseti z posledních jedenácti duelů.

„Slovácko bude silný soupeř a očekávám podobně vyrovnaný souboj, jaký jsme absolvovali v Ostravě," uvedl trenér Mladé Boleslavi David Holoubek.

Třetí nadstavbové kolo se hraje od úterý až do čtvrtka.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...