Vlastimil Daníček působil po vítězném zápase proti pražské Dukle unaveně, ale viditelně byl spokojený. Po strašidelné sérii osmi zápasů bez vítězství hodnotil kapitán Slovácka pozitivně i celý podzim.

„Tolikrát v řadě prohrát a nakonec mít tolik bodů. Pochvala pro kluky. Radikálně jsme změnili styl hry, celé se to změnilo,“ narážel Daníček na styl práce nového kouče.

Změnila se také vaše úloha na hřišti příchodem nového trenéra?

Celé se to změnilo, styl hry je jiný.

Pod novým koučem Martinem Svědíkem jste ze čtyř zápasů tři vyhráli. Čím se to dá vysvětlit?

Celý styl hry je jiný. Radikálně jsme to změnili. Jak se říká: Nové koště dobře mete. Pořád se učíme od trenéra novým věcem.

Z podzimu jste tedy nakonec vyvázli bodově ještě docela dobře…

Jednoznačně, tolikrát v řadě prohrát a nakonec mít takový počet bodů. Tu situaci, do které jsme se sami dostali, jsme zvládli. Pochvala pro kluky.

Proti Dukle to bylo hlavně o kvalitním prvním poločase. Souhlasíte?

Jistě. Ten zápas jsme měli rozhodnout už v první půlce. Na konci poločasu jsme měli zatlouct druhý hřebík, takto jsme to museli druhou půlku odbojovat.

Čekali jste, že bude Dukla ve druhém poločase víc zlobit?

Věděli jsme, že na druhý poločas přijde jiná Dukla. Asi si dokážeme představit, co se dělo v přestávce v jejich kabině. Snažili jsme se je víc presovat, být víc na míči, ale občas nás zamkli. Tyto zápasy jsou těžké a nevyzpytatelné.

Jste rád, že už je konec podzimu?

My si teď musíme hlavně odpočinout. Volno je hodně krátké. Nezdá se to, ale hlava si od toho za dva týdny moc nevypne. Možná za týden. Pak už v ní zase máme, že nám začíná zimní příprava.

Máte obavy ze zimní přípravy pod trenérem Svědíkem?

Nevím, jaké má trenér Svědík zimní přípravy. Spíš teď opravdu myslím na to, pořádně si odpočinout. Podzim byl hodně dlouhý.

Jaký je cíl klubu? Máte stanovenou nějakou metu?

Jednoznačně to byla záchrana, říkat tady teď nějaké jiné prognózy je těžké.