„Stojím na tomhle hřišti, abych poděkoval všem svým fanouškům a lidem, kteří mě mají rádi. Obzvlášť tátovi, který byl mým velkým vzorem. Po této sezoně jsem se rozhodl svou profesionální fotbalovou kariéru ukončit. Na tomhle stadionu, kde jsem poprvé nakoukl do velkého fotbalu a na závěr zvedl nad hlavu svou poslední trofej. Nikdy na to nezapomenu, díky všem,“ prohlásil Michal Kadlec na klubových sociálních sítích.

Zdroj: Youtube

Bývalý reprezentant na videu zapálil světlici, za ním se rozsvítila celá tribuna. Michal Kadlec stejně jako táta Miroslav patří mezi největší legendy Slovácka.

Bývalý hráč pražské Sparty, Leverkusenu a Fenerbahce Istanbul se do mateřského klubu vrátil před šesti lety. Předloni pomohl Slovácku k vítězství v domácím poháru, premiérové trofeji v klubové historii, a účasti v podzimní skupině Evropské konferenční ligy.

V české nejvyšší soutěži Kadlec odehrál 321 zápasů a vstřelil 13 branek. Naposledy nastoupil 10. února proti Pardubicím. Pak se podrobil operaci Achillovy šlachy, která ho trápila delší dobu. Od té doby byl mimo hru.

Za reprezentaci nastoupil v letech 2007 až 2016 do 67 zápasů, v nichž dal osm gólů. Zúčastnil se tří evropských šampionátů.