Zatímco před rokem zažíval Nguyen ještě v dresu Liberce úspěšné tažení evropskými poháry, letos odchytal jenom dva zápasy.

„Vzhledem k průběhu obou zápasů je to velká škoda. Pokud bychom proměnili své šance, na penalty vůbec nemuselo dojít. Měli jsme na to, abychom postoupili už dřív,“ říká český brankář s vietnamskými kořeny.

I když celek z Uherského Hradiště domácí odvetu výsledkově nezvládl, jedna z letních posil Slovácka si premiéru před vlastními fanoušky náramně užila.

„Přivítání bylo moc příjemné. Hlavně díky lidem se těším na nedělní domácí zápas s Českými Budějovicemi. Doufám, že atmosféra bude minimálně stejná jako ve čtvrtek při utkání s Plovdivem,“ přeje si.

Moravané musí po po vyřazení a obrovském zklamání rychle zapomenout a soustředit se na nejvyšší tuzemskou soutěž. FORTUNA:LIGA se teprve rozjíždí, Svědíkův tým chce proti Dynamu potvrdit venkovní triumf z Liberce.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) skončili ve druhém předkole Evropské konferenční ligy.
Jsme sterilní. Dojeli jsme na neproměňování šancí, mrzí Svědíka po vyřazení

„Můžu potvrdit, že na Slovácku se hraje každému týmu hodně špatně. Také Budějovice to tady budu mít těžší. Pokud předvedeme naši hru, která je založená na kombinaci a agresivitě, měli bychom uspět,“ věří.

Nguyena čeká pikantní brankářský soubojem s Vojtěchem Vorlem. S o tři roky mladším gólmanem se poznal v dorostu pražské Sparty, později na sebe narazili ve Vlašimi. „Od té doby urazil kus cesty. Jsem rád, že se potkáme i v lize,“ uvedl.

Někdejší parťáci zakotvili na jiném místě republiky. Zatímco Vorel hostuje ze Sparty na jihu Čech, Nguyen vyměnil Liberec za Moravu.

„Jsem tady moc spokojený,“ tvrdí. „S rodinou jsme se přestěhovali kousek od Uherského Brodu. Prostředí je tady nádherné, lidé příjemní, “dodává.

FORTUNA:LIGA, 2. kolo -

1. FC Slovácko – SK Dynamo České Budějovice
Výkop:
neděle v 16.00, Městský stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti
Rozhodčí: Petřík - Lakomý, Hurych (Radina) | VAR: Zelinka | AVAR: Horák
Ligová bilance: 10-9-5, 28:16
Poslední zápas: 1:0 (18. Daníček z penalty, 23. května 2021)
Pravděpodobné sestavy: Slovácko: Nguyen – Tomič, Hofmann, Kadlec, Divíšek – Petržela, Daníček, Sadílek, Havlík, Holzer – Jurečka. Trenér: Svědík.
České Budějovice: Vorel – Čolić, L. Havel, Králik, Skovajsa – Hellebrand, Čavoš – Hora, Mihálik, Mršić – Michal Škoda. Trenér: Horejš.
Tip Deníku: 1:0


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …