Premiéru v novém týmu si odbyl v úterý večer, pár hodin po podpisu smlouvy. Proti druholigovému Vyškovu odchytal druhý poločas a na rozdíl od slovenského kolegy Bajzy jednou inkasoval.

„Bylo to pro mě zase něco nového. Bavilo mě to, i když jsou tam nějaké nedostatky, taky jsem jednou kapituloval, takže spokojený být nemůžu,“ uvedl po zápase.

Z vlastního výkonu sice nijak zvlášť nadšený nebyl, ale utkání si hlavně díky fanouškům za brankou skvěle užil. „Musím je pochválit za to, že na přáteláku vytvořili takovouto atmosféru. Klobouk dolů před nimi,“ prohlásil.

Příjemná cesta

I když i v Liberci mají oddané příznivce, Nguyen na přípravném utkání podobnou atmosféru zažil vůbec poprvé.

„Bylo to příjemné. Jsem tady jen pár hodin i s cestou a už mě tak přijali. Za to jsem rád. Udělám všechno proto, abych jim tuto podporu vrátil,“ slíbila posila.

Brankář s vietnamskými kořeny ještě v pondělí absolvoval trénink se Slovanem. Pak se rozloučil a zamířil na Moravu, kam přijel až v noci. „Cesta byla příjemná, protože silnice byly prázdné. Těšil jsem se na nový tým, takže se jelo dobře,“ uvedl.

Patrik Schick v utkání se Skotskem.
Nároďák dohání Slavii. Za úspěch na Euru si zajistil balík, může být ještě lépe

I když měl nabídky i ze zahraničí, nechtěl čekat, jestli to klapne.

Raději vsadil na jistotu a dohodl se se Slováckem, které bylo nejrychlejší. „Dalo mi přímou a korektní nabídku,“ přiznal.

V kontaktu byl hlavně s trenérem brankářů Přibylem. S ním po telefonu mluvil hned několikrát. O zájmu klubu z Uherského Hradiště věděl delší dobu. I když se jednání protahovala, nakonec to vyšlo.

Člen širšího kádru české reprezentace zamířil z Liberce na roční hostování s opcí na případný přestup. „Jsem rád, že se to dotáhlo,“ ulevilo se mu.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) na úvod letní přípravy přehráli druholigový Vyškov 6:1.
Podívejte se: Za Slovácko poprvé chytal Nguyen, Vecheta měl 1+2

Místo v základní sestavě mu ale nikdo nezaručil. „Vím, že si tady přede mnou nikdo na zadek nesedne, že o své místo stejně jako každý jiný hráč v týmu musím zabojovat. Trenér je náročný, určtě nic zadarmo nedostanu,“ ví dobře.

Z hráčů osobně nikoho neznal, tváře i jména si vybavil jen díky vzájemným zápasům v lize.

„V lize toho ještě tolik odehráno nemám, ale když jsme hráli se Slováckem v Liberci, vždycky to byla řežba. Samá penalta a červená,“ vybavuje si dobře. „Tady jsem vyhrál jen jednou. Jinak Slovácko bylo nepříjemný soupeř. Kabina zůstala stejná. Kluci jsou dlouho pospolu,“ všímá si.

Spoluhráče neznal

Odchovanec pražského Braníku, jenž prošel mládeží Sparty, působil ve Slovanu od roku 2018, ale v jarní části minulé sezony ztratil místo jedničky.

Osmadvacetiletý gólman v nejvyšší soutěži dosud za Slovan odchytal 77 utkání a udržel 27 čistých kont. I když měl pod Ještědem ještě rok smlouvu, zvolil odchod ke konkurenci.

„Pár lidí z vedení mi říkalo, že si přejí, abych zůstal, což bylo od nich hezké. Já jsem však cítil, že musím odejít,“ říká s tím, že hlavním důvodem skutečně byly neshody s trenérem Hoftychem.

Tomáš Egert.
Fotbalová pohádka. Egert se dostal z univerzity až před desetitisíce fans

Hostováním ve Slovácku si však polepšil. Celek z Uherského Hradiště na konci července hraje 2. předkolo nové Evropské konferenční ligy proti bulharskému Lokomotivu Plovdiv. Nguyen v libereckém dresu odchytal v uplynulém ročníku sedm zápasů v Evropské lize a její kvalifikaci.

„Před rokem byla situace jiná v tom, že se hrálo bez odvet. To, co jsme v Evropské lize zažili, bych přál zažít všem klukům tady. Odnesl jsem si z toho neskutečné zážitky, na které nikdy nezapomenu,“ prohlásil.

Brankář Filip Nguyen bude ve Slovácku hostovat z Liberce.
Slovácko dál posiluje. Z Liberce přivedlo brankáře Nguyena

Evropské poháry ale nebyly pro Nguyena tím hlavním lákadlem. „Asi bych přišel i bez nich. To už byla jenom třešnička na dortu,“ tvrdí.

Rodina se stěhováním problém neměla. „Mám skvělou snoubenku, za chvilku to bude moje žena. Spolu máme malého prcka i psa, takže všechny sem vezmu s sebou,“ líčí.

„Je jedno, kam se přestěhujeme. Zda na konec republiky nebo světa. Seženeme si bydlení a žena mi tu udělá zázemí,“ plánuje.