„Hra není nejhorší, ale nedáme šance a tím pádem nám schází body. Musíme to prolomit, musíme se z toho dostat,“ hodnotil pátý prohraný duel v řadě Lukáš Sadílek.

Jak to chcete zlomit? Co schází k tomu, abyste byli úspěšní?

Nevím, před zápasem jsme si říkali, že musíme být ve vápně dravější. Myslím, že jsme do toho šli, bohužel nám to tam nespadlo. Vrátili jsme se k tomu, co bylo před rokem na podzim.

Proti Opavě jste měli dost šancí. Branka vám nebyla souzena. Souhlasíte?

To asi máte pravdu, měli jsme strašně moc šancí. Měli jsme tutovky, měli jsme šancí tak na pět branek. Pokud bychom je proměnili, tak bylo všechno jinak. Bohužel, prohráli jsme o dvě branky.

Po slušném začátku FORTUNA: LIGY jste už pět zápasů v řadě nebodovali.

Není to ideální, porážky se kupí a my víme, že potřebujeme sbírat body. Ta hra není nejhorší, ale nedáváme šance a tím pádem nemáme ani body.

1. FC Slovácko - Slezský fotbalový klub Opava
Trenér Kordula skončil na tribuně. Slovácko padlo s Opavou a je čtrnácté

Dá se mluvit o tom, že vás při proměňování šancí svazuje aktuální situace?

To asi ne. Před rokem ta situace byla horší, nechtěli jsme se do toho dostat, bohužel v tom jsme. Je to pátá porážka v řadě. Potřebuje se vzchopit, jít zápas od zápasu a sbírat body. Musíme se z toho dostat a prolomit to.

Schází vám kapitán Vlastimil Daníček?

Jistě. Nadarmo jsme si ho nezvolili kapitánem. Umí nás vyhecovat, je srdcař, umí mluvit, ale jsou tam i další starší kluci. Všichni se snaží kabině pomoct, ale dneska to nešlo. Nebyli jsme draví ve vápně. Nevím, čím to je – prostě smůla.

Za posledních pět zápasů jste dostali 16 branek. Co na to říkáte?

Dostáváme moc gólu, říkali jsme si, že musíme lépe bránit jako tým. Na druhou stranu nedáme nic ani v útoku. To musíme změnit.

Dvě velké příležitosti jste měl i vy…

Byl jsem tam úplně sám, stačilo gólmana jenom přehodit. Řešil jsem to úplně špatně. To musím proměnit, pokud to nedám, tak je to špatně. Ten zápas nemůžeme vyhrát.