„V lize není žádný zápas procházka růžovým sadem. Každý zápas je těžký, soupeř se na nás určitě dobře připraví. Jsme na čtvrtém místě tabulky, jedeme do Karviné v roli favorita – musíme zápas zvládnout. Není možné neuspět počtvrté v řadě. Jedeme tam vyhrát,“ burcuje na klubovém webu třiadvacetiletý záložník.

Uplynulý víkend Sparta, teď Karviná. Jak vnímá středopolař Slovácka rozdílnost soupeřů?

„Nevnímám to nijak. Je to jedno, jestli je to Sparta nebo Karviná. Připravuji se na každý zápas stejně, liga je strašně vyrovnaná. Chci zápas zvládnout za tři body.“

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Tři zápasy, nula bodů a pasivní skóre 3:7. K tomu vykartovaná nebo zraněná obrana. Dvě prohry doma, další v derby ve Zlíně. To je prozatímní jarní bilance Slovácka. Jak to cítí záložník, pořád ještě, čtvrtého týmu tabulky?

„Každá porážka nám vadí, je čas to změnit. Doma nechceme prohrávat, stejně tak nás mrzí prohra ve Zlíně.“

Jestli hledáte nějaké plusy, tak je to právě Michal Kohút, který se proti Spartě vrátil po několika měsících do základní sestavy.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) v 9. kole FORTUNA:LIGY přivítali předposlední Karvinou.
Slovácko počítá další ztráty, v Karviné potřebuje zabrat. Kadlec má po operaci

„Dlouho jsem léčil zranění. Naposledy jsem hrál v základu zhruba před rokem (19.2. 2023). Čekal jsem na tento zápas dlouho a užil jsem si ho. Hráli jsme proti aktuálně nejlepšímu ligovému týmu. Bohužel, utkání jsme nevládli výsledkově, ale jinak se mně hrálo docela dobře,“ vrací se Michal Kohút k nedělnímu duelu a ještě dodává.

„Rozhodla kvalita ve finální fázi. My jsme si vypracovali stejné množství šancí, možná i víc jako soupeř, ale Sparta je dokázala proměnit. My jsme svoje šance zahazovaly. Náš výkon nebyl až tak špatný. Když k tomu v Karviné přidáme proměňování šancí, tak se nemáme čeho bát. Vyhrajeme,“ je přesvědčený rodák z Velké nad Veličkou.