„Nebyla to žádná výjimka, docela často jezdím na zápasy Slovácka sama,“ říká sympatická dlouhovláska, kterou jsme přizvali k našemu povídání s oporou uherskohradišťského celku.

Romana je Markova spolužačka už od základní školy. A také první láska. „V sedmé třídě kolem lyžáku to mezi námi začalo jiskřit. Byl vždycky skromným klukem, to se mně líbilo,“ přiznala.

Jestli se s Romanou Havlíkovou chcete bavit o tom, jestli ví, co je ofsajd, tak byste ji vážně urazili.

Fotbalem žije už od dětství.

„Myslím si, že fotbalu docela rozumím – můj děda hrával a také trénoval žáky. Chodívala jsem na fotbal v Kroměříži dřív, než tam Marek hrával. Taky jsem fotbal hrávala, ale to spíš jenom pro svoji kondičku. Doma se o fotbale bavíme, osobně to hodně prožívám. Marek to kolikrát ani nechce rozebírat. První jsem já, která začne,“ hlásí rodačka z Kroměříže.

Záložník Slovácka Marek Havlík po boku manželky Romany.
Záložník Slovácka Havlík ve 28 letech vstoupí do Klubu legend: Je to pocta

Marek Havlík odehraje proti Liberci svůj třístý ligový zápas. Prsty jedné ruky vám stačí nato, aby vám jeho manželka ukázala kolik, že těch zápasů neviděla.

„Za těch deset let jsem scházela na domácích zápasech asi třikrát. Z toho jsem dvakrát rodila a jednou jsem byla s kamarádkou, která se v Barceloně loučila se svobodou. Snažím se jezdit i ven. Myslím si, že není jediný ligový zápas Marka, který bych neviděla. I v té Barceloně jsem ho sledovala na mobilu. Kamarádka byla trošku naštvaná, ale její budoucí manžel ji vysvětlil, že fotbalem prostě žiji,“ povídá matka pětiletého syna a tříleté holčičky.

Romana Havlíková je v Uherském Hradišti spokojená.

Kousek od okresního města chtějí stavět rodinný domek, přesto by se nebránila pro manžela zvučnějšímu angažmá.

„Hrozně mě štve, že má takovou nálepku toho, že tenkrát odmítl Itálii. Nikdo nedokáže říct, jestli by ta změna byla k lepšímu. Bavili jsme se o tom, že bychom rádi vyzkoušeli i něco jiného, ale zatím nepřišla žádná adekvátní nabídka. Pro nás není zajímavé měnit Hradiště za Jablonec, Olomouc, Zlín nebo třeba Ostravu,“ říká otevřeně Romana Havlíková.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...