„Je pravda, že se nemusíme bát o záchranu, ale všichni cítíme, že šlo skončit výš,“ prohlásil po nedělním utkání trenér Slovácka Martin Svědík.

Jeho tým prožil nejlepší podzim v klubové historii. Na jaře však začali Moravané nejen kvůli pandemii koronaviru ztrácet. Přesto Daníček a spol. až do posledního kola bojovali o pozici ve skupině o titul.

Celek z Uherského Hradiště ovšem nezvládl finiš. Po středečním výpadku s Bohemians padl doma i se Spartou. Po porážce 0:2 klesl v tabulce na deváté místo a v nadstavbě bude bojovat ve skupině o Evropu.

„Na jednu stranu jsem nespokojený s tím, že jsme nezvládli některé domácí zápasy s celky, jako jsou České Budějovice, Bohemka, Jablonec nebo Mladá Boleslav. S těmito týmy máme negativní bilanci. Na druhé straně je potřeba říct, že jsme za tento rok udělali kus velice dobré práce, takže to nechci úplně shodit,“ říká. „Nemohu týmu všechno vyčítat. Určitě jsme se posunuli jak herně, tak i výsledkově. Důstojně jsme celý rok okupovali pozici mezi pátým až osmým místem,“ pokračuje Svědík.

Jarní výpadky ho však hodně bolí. „Bohužel doma neporazíme Olomouc a nevyhrajeme v Opavě, kde máme devět šancí. I to je příčina toho, proč jsme neudělali poslední krok,“ míní.

Soupeřem Slovácka v prvním kole nadstavbové části bude Bohemians 1905. Právě rozjetým klokanům minulou středu doma podlehli 1:2. Nyní to budou chtít Moravané soupeři z Vršovic vrátit. „Aktuální forma soupeře je jedna věc, na druhé straně nás čeká hratelný soupeř,“ říká Svědík. „Musíme se však poučit z předcházejícího utkání a chyb, které jsme se v něm dopustili,“ přidává.

Kouč Slovácka moc dobře ví, že nadstavbová část je úplně jiná soutěž než běžná mistrovská sezona. „Čekají nás specifická utkání, takové play-off. Rozhodovat bude každý vstřelený a inkasovaný gól,“ uvedl.

Program nadstavbové části začne v neděli 21. června. Celek z Uherského Hradiště tak má dost času na odpočinek i přípravu. „Chybějí nám zranění a vykartovaní klíčoví hráči. Bohužel pořád nemáme tolik času, aby se dali do kupy,“ tuší Svědík.

Přesto je podle něj lepší, když se pojede v klasickém týdenním cyklu. „Pokusíme se co nejlépe připravit a ve dvojzápase předvést maximum. Chceme sezonu dokončit úspěšně a přes Bohemku se dostat dál,“ přeje si.