„Nevyšlo to, mohl padnout gól, ale důležitější je výhra týmu. Tři body jsou v boji o záchranu hodně důležité. Jsou to nervy, je to hodně na psychiku,“ tvrdí zkušený fotbalista před dalším záchranářským duelem proti Bohemians Praha 1905.

Porazili jste Příbram o čtyři branky. Jak moc se Slovácko přiblížilo k záchraně?

Ta skupina je hodně vyrovnaná. Ještě se může stát cokoliv, ale pokud budeme hrát tak jako poslední zápasy, tak máme k záchraně dobře našlápnuto. To znamená být hlavně důslední do defenzivy. Hlavně bych si přál, abychom nehonili záchranu v posledním kole proti Karviné.

Vy už jste sestup z ligy zažil. Jak moc jsou ty zápasy náročné z hlediska psychiky?

Jsou to nervy, je to hodně na psychiku. Není to vůbec jednoduché. Tím, že už jsem něco zažil, tak je to pro mě o to těžší. Možná si mladí kluci ani nedovedou sestup představit. Nikdy bych jim tu situaci nepřál. Doufám, že nadstavbu zvládneme a ve Slovácku to ani nezažijí.

Proti Příbrami se asi potvrdilo, že v boji o záchranu budou důležité domácí zápasy. Souhlasíte?

Určitě, určitě. Myslím, že pro nás je to velká výhoda, domácí zápasy lépe zvládáme.

Překvapily vás zbývající výsledky v boji o záchranu?

Všechny týmy jsou docela vyrovnané, v zápasech budou rozhodovat maličkosti. Ani na Dukle nikdo nedostane body zadarmo. Sice prohrává, ale má svoji kvalitu, chce hrát fotbal. Budou určitě nepříjemnýí – nevidím ve skupině jednoduchý zápas. Musíme si jít za záchranou, hrát poctivě, když nám tam budou padat góly, tak to určitě zvládneme.

Zítra vás čeká pražská Bohemka, jaký je váš komentář k dalšímu záchranářskému duelu?

Znovu velmi těžké utkání. Bohemka je hodně běhavý tým, mají výborný přechod do útoku. Pokud budeme mít v defenzivě odražené míče a nebudeme je pouštět do náběhů, tak si myslím, že bychom mohli uspět. To znamená vyhrát, ale my chceme vyhrát každý zápas. (směje se)

Pojďme k vám osobně. Proti Příbrami jste byl u prvních tří branek. Byl to váš nejlepší zápas v dresu Slovácka?

Nevím, těžko říct. Jsem určitě rád, že když ty branky už nedávám, tak v nich mám alespoň prsty. Jsem hlavně rád, že jsme zápas zvládli jako tým. Bylo to strašně důležité utkání, možná si to někteří naši mladí hráči ani nepřipouštěli. Nakonec se vyhrálo, jsem spokojený.

Možná by byla ještě větší spokojenost, kdybyste proměnil vaši šanci po nahrávce Janoška. Kde se to zadrhlo?

To je pravda. Už jsem myslel, že mi to tam spadne, ale trošku jsem zaváhal při centru. Nechal jsem si balon odskočit, rozhodl jsem se, že to zkusím z první. Nevyšlo to, mohl padnout gól a bylo by to super, ale znovu říkám, že důležitá je pro nás hlavně výhra týmu.

Zatím jste dal v sezoně jednu branku. Jednadvacet zápasů v řadě jste neskóroval. Už vám to mančaft připomíná?

Někteří kluci by byli rádi, kdyby mně to tam už konečně spadlo. Je to pro mě nepříjemné, na začátku kariéry jsem ty branky docela dával. Momentálně to tam nepadá, prostě mě to mrzí, ale hlavní je tým. Když budeme vyhrávat a já budu mít jenom nahrávky, tak to bude dobré, ale uvidíme.

Hodně vás to mrzí?

Štve mě to, byl bych rád, abych klubu pomohl za sezonu minimálně pěti šesti góly, bohužel. Doufám, že se to nějak zlomí. Uvidíme, Honzovi Kalabiškovi se to proti Příbrami povedlo, dal hattrick. Neříkám, že chci dát zrovna tři branky, ale něco by tam spadnout už mohlo.

Už se těšíte na konec sezony?

Jasně. Už se těším, jak si odfrknu, doufám, že všechno dopadne dobře. Je potřeba ten stres už hodit za hlavu, konečně bude nějakých čtrnáct dnů klid. Na to se hodně těším. Co bude potom, to ještě neplánuju, uvidíme, jak všechno dopadne.

V létě vám končí smlouva?

Ne, až za rok.