Domácí Sigma má z posledních dvou zápasů až příliš kruté skóre (0:6), bod žádný a v tabulce se propadla na čtrnácté místo. Záložník Slovácka ale upozorňuje, že Sigma nepatří do ligového suterénu.

„Ten tým už je spolu delší dobu, dokáže hrát fotbal. Momentálně se jim moc nedaří, ale mančaft mají určitě kvalitní. Nepatří na místa, na kterých momentálně jsou. Podle mě to bude velice zajímavé utkání. Řekl bych, že pro domácí to bude o něco složitější. Jsou v horší situaci než my. Do šancí se sice dostávají, ale nedaří se jim dávat branky. Docela se dokážu vžít do jejich situace,“ naráží rodák z Troubek u Přerova na nedávnou sérii Slovácka a připomíná aktuálně parádní fazonu svého týmu.

„Jedeme na nějaké vlně, ale musíme si uvědomit, že jednou porážkou se může všechno obrátit. Musíme v Olomouci nastoupit koncentrovaně, stejně jako předešlé dva zápasy, a prezentovat se jako tým.“

Právě v uplynulém kole Slovácko týmovým a zodpovědným výkonem v divokém zápase, ve kterém se kopaly tři penalty, srazilo pražskou Spartu. Jan Navrátil patří mezi nejzkušenější hráče, ale takovou divočinu jako proti Pražanům dlouho nepamatuje.

„Přiznám se, že až tak vyhrocený zápas si nevybavuji. Něco podobného bylo před rokem doma proti Jihlavě. O poločase jsme prohrávali, pak jsme utkání otočili. Trošku se to podobalo, ale teď to byla Sparta, ta má daleko zvučnější jméno. To jméno dělá možná větší emoce, zápas byl daleko víc sledovaný. Sparta sice není aktuálně v optimální formě, ale pořád je to velký klub,“ vrací se Navrátil k uplynulému kolu.

Proti Spartě nebylo Slovácko rozhodně favoritem. Proti Hanákům se do této role pasovalo dvěma posledními výhrami. I přesto roli favorita rychlonohý záložník odmítá.

„Je to půl na půl. Olomouc je doma, musí vyhrát a bude pod daleko větším tlakem. My tam jedeme pro tři body, máme zdravé sebevědomí. Chceme poskočit do klidnějšího středu tabulky, aby se nám přes zimu lépe dýchalo.“

Tři body z Ostravy a tři doma proti Spartě. Dvě výhry proti těžkým soupeřům. Co se pod novým trenérem Martinem Svědíkem změnilo? To je nejčastější otázka na hráče, kteří osm kol za sebou znali jenom prohry. Jan Navrátil to vysvětluje následovně.
„Každý trenér má svoji vizi, své představy a plány. Divák asi vidí, že jdeme čtyři do zakončení nebo je nás víc ve vápně soupeře.

Každý trenér má jinou taktiku. Od trenéra Svědíka přišel nový impulz. Nové věci, ale že bych řekl, že něco bylo předtím špatně, to ne. Dařilo se nám i předtím, bohužel se dařit přestalo,“ říká Navrátil a odmítá, že byla při porážkách v kabině negativní nálada.
„Tým je v Hradišti strašně fajn, držíme spolu i při porážkách. V kabině nebyla nějaká komorní atmosféra. Samozřejmě žádná extra velká sranda nebyla, to je jasné. Teď jsme strašně rádi, že se nám podařilo dvakrát vyhrát.“

Před rokem už měli hráči hotovo. Podzimní část sezony skončila 2. 12. Díky novému modelu FORTUNA:LIGY musí do konce podzimu odehrát ještě dva zápasy. Sobotní v Olomouci a příští týden doma proti pražské Dukle. Jak se Janu Navrátilovi zamlouvá podzimní prodloužená?

„Momentálně vyhráváme, takže si nemůžeme stěžovat. Je to dobré. Jsme tu od toho, abychom to odehráli. Chceme uhrát co nejvíc bodů a přezimovat na nějakém solidním místě. Když ještě uhrajeme šest bodů, tak to vadit nebude. Zatím je počasí solidní, nedokážu si představit, že by se hrálo v minus patnácti, to není moc příjemné,“ povídá zkušený fotbalista. Na závěr prozradil i svůj dovolenkový plán na vánoční svátky.

„Ono toho volna moc nebude, už se na Vánoce těším. Máme s přítelkyní malého synka, takže volné chvilky si budeme užívat doma a odpočívat. Jaro bude dlouhé.“