Trenér Martin Svědík po nepovedeném střetnutí jen stěží zakrýval zklamání. Vstup do jara si maloval jinak. Slovácko ve dvou duelech nejvyšší soutěže nebodovalo a nedalo gól.

„Musíme to něčím zlomit. Náš výkon musí být srdnatější, agresivnější, organizovanější. Mám pocit, že tomu nejdeme naproti. Z naší strany to z hlediska nasazení bylo nejslabší derby. Měli jsme víc pracovat,“ ví dobře kouč.

Podle Svědíka si Kadlec a spol. přenesli herní nepohodu do ligy už ze zimní přípravy. Problémy začaly dřív, první varování přišlo již na podzim v Českých Budějovicích, kde Moravané ztratili vedení 2:0 a s oslabeným soupeřem zbytečně prohráli.

„Ono nepůjde mávnout kouzelným proutkem a říct si, že teď začneme hrát. Tohle je málo. Měli bychom se nad tím hodně rychle zamyslet a něco s tím začít dělat. Hlavně musíme být daleko zodpovědnější. Tohle je málo,“ cítí Svědík.

Náročný kouč je od svého mužstva hlavně z minulé sezony zvyklý na jiné výkony. „Mužstvo si dalo nějakou laťku. I když se nemusí dařit fotbalově, nepřesnosti a jiné nedostatky musí nahradit něčím jiným. To mně teď chybí,“ uvedl.

Náhradní brankář Slovácka Tomáš Fryšták při derby ve Zlíně.
Vracel balon úplně z lajny, byla to moje chyba, uznal po derby gólman Fryšták

Vymlouvat se na rychlé vynucení střídání dvou hráčů nemíní. „Jasně, že nás vykolejila, nemohli jsme se dostat do tempa. Trošku hrát jsme začali až po pětadvacáté, třicáté minutě, bohužel naše práce na posledních třiceti metrech je velice špatná, nekvalitní a nepřesná. Naopak soupeř měl nahoře daleko větší agresivitu a efektivitu,“ prohlásil.

Výrazné zlepšení nepřišlo ani po půli, byť hosté z Uherského Hradiště taky zahrozili.

„Šanci měl Jurečka, ale místo toho, aby sám zakončil, tak ještě hledá někoho jiného,“ hněval se na nejlepšího střelce.

Právě tento moment podle kouče Slovácka dokresluje současné rozpoložení klíčových hráčů v ofenzivě. Za očekáváním zůstali i Havlík se Sadílkem. „Právě od nich čekám, že svojí myšlenkou rozhodnou zápasy,“ uvedl.

Ve Zlíně však nefungovala příliš dobře ani jindy pevná defenziva. Problémy měl kapitán Kadlec, za očekáváním zůstaly i další výkony.

„Víme, že Zlín má dobré brejky a my ho necháme za stavu 0:0 jít dvakrát na naši bránu. Pak uděláme hloupý faul a dostaneme laciný gól ze standardky, který jde na vrub brankáře,“ hněval se.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) přivítali na Letné konkurenční Slovácko.
Slovácko prohrálo derby ve Zlíně, na jaře ještě nedalo gól

Moc času a možností na změny ale trenér Svědík nemá. V derby přišel hned o tři hráče a další duel se hraje už v úterý.

Dohrávka s Pardubicemi se tak bude muset obejít bez Nguyena, Kohúta i vyloučeného Tomiče.

„Filip má svalové zranění a Kohút výron v kotníku,“ prozradil sedmačtyřicetiletý kouč. „S Michalem to nevypadá dobře. Noha mu hned natekla, snad nebude mít poškozené vazy. Noha se mu zasekla, když přebíhal z přírodní trávy na umělku,“ dodal Svědík.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...