„Vstup do utkání z naší strany nebyl vůbec špatný. Regi (Regino Cicilia – pozn. red.) mohl dát za šestnáct minut tři góly. Bohužel, ani tisíciprocentní šanci hlavou nedal,“ kroutil hlavou.

Po sérii zahozených šancí Slovácka přišla optická převaha libereckého Slovanu.

Mužstvo trenéra Kozla se mohlo v případě výhry ještě dostat do elitní šestky, až na příležitost Jusúfa ale v úvodní části nebezpečné nebylo.

„Liberec už od začátku měl vířivý pohyb, snažil se na postech rotovat. Bylo to i naší vinnou, v obraně jsme špatně dostupovali a Slovan si vytvořil územní převahu. Museli jsme přeskupit řady, dali jsme Holzera doprostřed, abychom zesílili střed hřiště. Potom ta organizace už byla lepší, vytvořili jsme si další šance.

Do dvou příležitostí se dostal Kalabiška a Rambo (Petr Reinberk – pozn. red.) svým aktivním náběhem vybojoval penaltu,“ hodnotil první dějství kouč Slovácka.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) zakončili základní část FORTUNA:LIGY ve středu doma proti Liberci.
Souboj Slovácka s Libercem rozhodl Jurečka. Oba góly vstřelil z penalty

Trenér chválil mladého gólmana Borka. Talentovaný brankář podal velmi dobrý výkon. Úvodní minuty druhého poločasu byly znovu ve znamení domácích borců.

Další šanci měl Cicilia, ale tomu nebylo přáno vstřelit Liberci branku.

Po hodině hry sudí Křepský odpískal druhou penaltu za ruku Michala.

Trenér Liberce Luboš Kozel to těžce nesl. „Ta penalta ovlivnila zápas. Nechápu, proč chodíme na nějaké školení,“ čertil se kouč Severočechů.

Domácí Václav Jurečka se nemýlil ani z druhého pokutového kopu, který vlastně rozhodl o osudu zápasu.

„Druhý poločas jsme byli znovu aktivní. Liberec jsme do ničeho nepustili. Měli jsme další šance, které jsme neproměnili. Slovan nás ohrozil až v závěru. Měl dvě dobré příležitosti, ale musím pochválit gólmana Borka, který byl vždycky na svém místě a podal velmi dobrý výkon a mužstvo podržel,“ chválil Svědík mladého gólmana a ještě dodal:

„Na těch posledních třiceti metrech od soupeřovy brány jsme byli daleko lepší. Měli jsme i víc přímočarých akcí, je jen škoda, že jsme nepřidali víc branek. Náš výkon si to zasloužil. Regi (Regino Cicilia) by měl dávat víc gólů. Z pěti šancí, měl alespoň dvě proměnit.“


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...