O co šlo? Jinak spolehlivý domácí gólman Drobný neudržel slabou střelu Petrželi. Míč mu vypadl a obránce Novák při snaze odkopnout míč napálil dotírajícího Šašinku, od kterého se balon dokutálel do sítě.

Sudí Zelinka zřejmě regulérní vyrovnávací branku mladého útočníka na pokyn asistenta Dobrovolného kvůli údajnému ofsajdu neuznal. „Na videu jsem to ještě neviděl, takže nemohu nic tvrdit. Z mé pozice to neumím posoudit, ale nedivím se Bohemce, že si tady stěžovala na rozhodčí," rýpl si značně nahněvaný kouč Slovácka.

Celek z Uherského Hradiště přehmat arbitrů připravil o vyrovnání a možná i o bod.

Takto si Jihočeši po minele zkušeného gólmana oddechli a vzápětí dorážkou Sivoka duel definitivně rozsekli. „Zápas jsme prohráli ze dvou standardních situací. Budějovice nás nepřehrávaly, ale byly důraznější v šestnáctce,“ říká Svědík.

Dynamu pomohl do vedení rohový kop, po kterém se hlavou prosadil českobudějovický Havel. Stoper Jihočechů skóroval počtvrté v posledních třech zápasech. „Byl to hodně laciný gól,“ poznamenal pětačtyřicetiletý odborník.

Slovácko se za nepříznivého stavu 0:2 snažilo vrátit v závěru do zápasu a vstřelit kontaktní gól. Ale žádnou vážnější příležitost si nevypracovalo. „Ve druhém poločas jsme byli lepším týmem, bohužel jsme byli sterilní ve finální fázi,“ říká Svědík.

Ani první půlka ale nebyla ze strany hostů až tak dobrá. „Náš výkon nebyl optimální,“ přiznává kouč hostů. „Míče jsme sice získávali v dobrých prostorech, ale bohužel jsme nebyli schopní lépe vyřešit předfinální fázi,“ štve Svědíka.

Jeho tým inkasoval poprvé po třech zápasech a navíc od poloviny září vyšel po šesti zápasech bodově naprázdno. Naopak Dynamo zvítězilo v pátém zápase za sebou, což se mu v historii první ligy nikdy nepodařilo.

Dynamo porazilo v neděli 10. listopadu Slovácko 2:0.
Konec série. Slovácko v Budějovicích nepokrylo stopery a po šesti zápasech padlo