„Naším přáním je udržet pozici, na které se nyní nacházíme,“ říká ředitel šestého týmu FORTUNA:LIGA Petr Pojezný.

Zatímco v minulých letech celku z Uherského Hradiště stačila i záchrana, tentokrát musí mít Daníček a spol. vyšší ambice. I když navázat na výtečný podzim nebude jednoduché, hůře než desátí být Moravané snad ani nemůžou.

„Rozhodující bude, aby mužstvo dál pracovalo tak, jako doteď. Pokud bude zdravé a silné, má šanci uspět,“ cítí Pojezný.

Michal Kadlec v akci
Zapracovat musíme na standardkách, míní po generálce stoper Kadlec

I když tým doznal řady změn, opory dokázalo vedení klubu udržet. Jednou nohou na odchodu z klubu jsou útočník Zajíc a krajní obránce Juroška. Zatímco nejlepší střelec mužstva v předstihu podepsal smlouvu v Mladé Boleslavi, bývalý hráč Dukly či Táborska je dohodnutý s Baníkem Ostrava, kam zamíří po sezoně.

V zimní přestávce se spekulovalo, zda hráči neodejdou ze Slovácka již nyní, nakonec ale oba smlouvu dodrží a do konce sezony zůstanou v Uherském Hradišti.

„Z morální pozice i zodpovědnosti nemohu dát k přestupům svolení. Nabídky byly absolutně neadekvátní,“ vysvětluje Pojezný.

V létě končí smlouva také Navrátilovi. S ním si ale ředitel klubu dohodl na soustředění v Turecku.

„Bylo tam více času, takže jsem si s ním sedl. Probrali jsme situaci a podali si ruku. Teď nám to zbývá jenom dotáhnout,“ líčí.

Trenér Svědík tak bude mít na jaře k dispozici poměrně široký kádr. Novou tváří je třeba krajní bek Zahustel. Bývalý reprezentant přišel na půlroční hostování ze Sparty.

„Je to charakterový kluk, dobrý fotbalista. Přišel k nám zanedbaný, ale věřím, že nám pomůže stejně jako my jemu,“ říká Pojezný.

Konkurenci v záloze zvýší Václav Jurečka a Daniel Mareček, do útoku přišel Jan Kliment. Z hostování v Pardubicích se vrátil talent Kohút.

„Hodně hráčů má na Slovácko vazby. Kluci mají charakter, duši, proto za nás chtějí hrát,“ vysvětluje Pojezný. „Hráči chodí za lidmi, kteří umí dělat fotbal. U nás to je Šumi i trenér Svědík,“ přidává.

Tak by to mělo v klubu být dál.

„Slovácko má kratší historii než jiné týmy v republice. Pořádně fungujeme až od roku 2000. I tak ale u nás spousta bývalých hráčů pracuje nebo trénuje. Klub se vyvíjí a já mám radost, když na trávníku vidím jejich ratolesti,“ prohlásil Pojezný.

Náročný trenér Slovácka Martin Svědík svěřence v zimě vůbec nešetřil.
Svědík: Bude pro nás velký úspěch, když se udržíme v první šestce

Naopak žádná zahraniční akvizice ve Slovácku hrát nebude. Celek z Uherského Hradiště na poslední chvíli doplnil Tomáš Vincour.

„Počítali jsme s ním až od léta, ale v Praze si sám vyřešil školu a chtěl přijít už teď, aby se co nejdříve adaptoval,“ vysvětluje Pojezný.

Podle něj není žádný z příchodů nahodilý.

„Každé jméno je opodstatněné. Je to dlouhodobá strategie. Všechno má své důvody,“ tvrdí ředitel Slovácka.

„V létě se nám povedlo přivést Petrželu, teď získat Klimenta či Zahustela. Chceme, aby se naši mladí hráči měli od koho učit a měli konkurenci, která je prospěšná,“ uvedl.

Že by ale vedení klubu každý půlrok přivedlo velké jméno, se zřejmě pravidlem nestane.

„Jsme pořád jenom Slovácko a chceme jím i dál zůstat. Opravdu všichni děláme, co můžeme. Když jsou nějaké možnosti získat kvalitního hráče, chceme je využít,“ říká s tím, že další změny v kádru nevylučuje.

„Do konce přestupního termínu se klidně může něco stát. Je to fotbal,“ dodává.

Vladimír Malár
Malár přeje Slovácku poháry. Hodně napoví první čtyři kola, myslí si