„Ani mě nepřekvapilo, že je Matouš zpátky. Měl jsem zprávy, že se chce vrátit do Česka. Je vidět, že je spokojený, daří se nejen jemu, ale i týmu,“ registruje asistent trenéra Slovácka Jan Palinek.

Středočeši v létě výrazně obměnili kádr, do mužstva přivedli spoustu nových hráčů.

Kromě Trmala také obránce Dominika Kostku, který prošel Slováckem B. Výraznými posilami jsou také Florent Poulolo a útočníci Júsuf Hilál s Matějem Pulkrabem.

„Mladá Boleslav má sice mladého a v lize začínajícího trenéra, ale také velmi nabitý kádr, velmi dobré hráče, velice silný tým. Postavení po čtyřech kolech odpovídá kvalitě soupeře,“ má jasno Palinek.

Tým, který po Pavlu Hoftychovi v létě převzal někdejší výborný útočník Marek Kulič, skončil loni až devátý, letos mají Středočeši daleko vyšší cíle.

„Doplnění mužstva a související činnost v klubu směřuje k tomu, aby se tým dostal do evropského poháru,“ vyhlásil před startem sezony ředitel klubu David Trunda.

Slovácko je na tom podobně, takže se dá v sobotu očekávat zajímavá a vyrovnaná bitva, svižný a ofenzivní fotbal. „Pokud zopakujeme výkon proti Olomouci a zlepšíme koncovku, dopadne to dobře,“ věří Palinek.

Oba týmy v úvodních čtyřech kolech získaly shodně sedm bodů.

Zajímavostí je, že Mladoboleslavští se prosazují hlavně v úvodu a na konci střetnutí, takto dali pět ze sedmi branek.

Daří se hlavně ex-zlínskému Jawovi. Gambijský forvard si připsal dva góly a dvě asistence.

Trenér Slovácka Martin Svědík se naopak bude muset obejít bez útočníka Rigina Cicilii, který od disciplinární komise vyfasoval za vyloučení v duelu s Bohemians 1905 trest na čtyři soutěžní utkání.

Cicilia v 85. minutě udeřil do obličeje Křapku a sudí Pechanec po zásahu videorozhodčícho a přezkoumání situace na monitoru útočníka hostů vyloučil.

Bývalý mládežnický reprezentant Curacaa dostal stejný trest jako po druhém kole pardubický brankář Antonín Kinský za ostrý zákrok na jabloneckého Vachtanga Čanturišviliho.

Komise k tomu žádný doplňující komentář neposkytla.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...