„Je vidět, že nás čeká těžký soupeř. Minulou sezonu se nám s nimi utkání nepodařilo, ale doma jsme lepší a chceme důležité utkání zvládnout,“ uvedl na klubovém webu křídelník Jan Navrátil.

Podle zkušeného záložníka bude důležité diktovat tempo utkání a donutit soupeře, aby se přizpůsobil hře Slovácka.

„Pokud budeme držet balon, kombinovat a hrát svoji hru, budeme nepříjemní pro každého soupeře,“ je přesvědčený bývalý hráč Olomouce či Liberce.

„Musíme Teplicím vnutit náš styl, dostat je pod tlak, získávat míče a hlavně dohrát situace,“ říká Navrátil.

Severočeský tým v reprezentační přestávce opustil útočník Jakub Hora, který zamířil na hostování do Slavie. Ofenzivu sklářů naopak doplnil útočník Jakub Řezníček. Zkušený forvard se do Česka vrátil z belgického Lokerenu.

„Je to hrotový útočník, který je silný i zády k bráně, dokáže pokrýt míče a sklepávat na hráče pod sebou. Do ofenzivy mají šikovné hráče a musíme si dát pozor nejenom na Řezníčka. Základem bude dobře fungující obranná fáze,“ ví Navrátil.

Poslední duel v Edenu proti pražské Slavie kvůli čtyřem žlutým kartám vynechal. Na zápas se mu ale nedívalo dobře.

„Vždycky je sledování utkání z tribuny těžší, než být přímo na hřišti, kde to člověk může tak nějak ovlivnit. Byl jsem nervózní a emotivnější,“ přiznává s úsměvem.

„Člověk vidí volné prostory, kam by se dalo nahrát,“ přidává.

Výsledek 0:3 ho rozhodně nepotěšil.

„Slavia sice má velmi kvalitní tým a zaslouženě vede ligu, ale asi jsme je chtěli více potrápit,“ dodává Navrátil.

Proti Teplicím by hra celku z Uherského Hradiště vypadat jinak. Duel 10. kola FORTUNA:LGY se na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty odehraje v sobotu 21. září od 16.30.