Mužstvo přebíral od kolegy Korduly před necelým měsícem na patnácté pozici, po domácí porážce s Libercem 0:1 mužstvo zase předal svému nástupci, Martinu Svědíkovi. „Spíše jsem nespokojený. Mohli jsme mít o jeden až dva body víc,“ cítí Vlachovský.

Mladého trenéra mrzí hlavně ztráty v Plzni a právě s Libercem. V obou duelech Moravané sahali po bodu, nakonec pokaždé těsně padli. „Pocity jsou smíšené. Z těchto zápasů šlo rozhodně vytěžit víc,“ je přesvědčený Vlachovský.

Se svým nástupcem, který sobotní střetnutí sledoval z tribuny, situaci před utkáním nerozebíral.

„Ani jsme se neviděli. Do zápasu nezasahoval,“ říká Vlachovský.

Porážka o gól ho viditelně štvala. „Nezvládli jsme to,“ hlesl domácí kormidelník. V nepříliš atraktivním střetnutí přitom Slovácko za soupeřem ze středu tabulky nijak zvlášť nezaostávalo.

Jan Kuchta
Kuchta: Vím, že jsem pokazil týmu zápas, ale svět se nezhroutí

„První půle se převážně odehrávala mezi šestnáctkami. Nikdo neměl výraznou šanci. Bohužel rozhodla jedna standardní situace, po které jsme udělali dvě hrubé chyby. Těch se soupeř vyvaroval,“ uvedl Vlachovský.

 Fanoušci po výhře v Příbrami ovšem od Slovácka čekali ještě odvážnější výkon a více útočení.

„Chtěl jsem držet balon a být nebezpečnější. Soustředili jsme se však víc na bránění než na útočení, ale soupeře jsme taky do ničeho výrazného nepouštěli. Celá první půle byla opatrná,“ připomíná Vlachovský.

Po přestávce hráli domácí aktivněji, na vyrovnání však ani přes zvýšené úsilí nedosáhli.

„Zápas se lámal v posledních patnácti minutách, kdy jsme měli dvě vyložené šance v podobě penalty a střely Marka Havlíka,“ prohlásil pětatřicetiletý kouč.
Kuchtovi, který při pokutovém kopu selhal, nic nevyčítal.

„Je to na hráčích, kteří jsou přímo na hřiště. Taky jsme spíše čekali Vlastu Daníčka. Kuchta si ale věřil, a kdyby dal gól, nikdo to neřeší,“ říká Vlachovský. „Honza je střelec. Bohužel mu to nevyšlo,“ přidává zklamaně.

Pochvalu za svůj výkon zaslouží alespoň Patrik Hellebrand. Devatenáctiletá naděje Slovácka nastoupila ve druhém poločase a patřila mezi nejlepší borce na trávníku.

„Patrik je dobrý hráč. Technikou a dovedností možná nejlepší z týmu. Chybí mu však atletické schopnosti. Běžecky to od něj není pokaždé ono. Ukázal ale, že pokud na svých nedostatcích zapracuje, má obrovskou budoucnost,“ dodal Vlachovský.

Tu svoji začne v týdnu řešit. V Uherském Hradišti by však měl zůstat. Otázka je, který z mládežnických týmů ve vyhlášené akademii povede.

Fotbalisté Slovácka (v bílých dresech) se v 15. kole FORTUNA:LIGY utkali s Libercem.
Slovácka nestačilo na Liberec. Deset minut před koncem nedal Kuchta penaltu