Zvučná posila už byla na cestě. Ředitel Slovácka Petr Pojezný odjel pro Mingazova do Prahy společně s asistentem trenéra Janem Palinkem ze soustředění v Rakousku. Zpět za týmem se ale činovníci z Uherského Hradiště překvapivě vrátili bez avizovaného hráče. „Zjistili jsme, že Ruslan má problémy s kolenem. Údajně má prasklý meniskus. A dokud se neuzdraví, tak ho nevezmeme. Naopak, pokud bude zdravý, tak nám ho Slavia uvolní,“ prohlásil na pondělním setkání s fanoušky ředitel Slovácka Petr Pojezný, který zvědavým příznivcům zároveň přiznal, že s karvinským útočníkem Wágnerem klub nejednal.

O Mageru zase stálo vedení Slovácka v zimě, teď v létě už ve hře nebyl. „Není nejmladší ani nejlevnější,“ připomněl Pojezný.
Slovácko toužilo i po dalších hráčích, jako třeba Kalabiška nebo Navrátil, ale žádný příchod se nepovedlo dotáhnout do zdárného konce.

Výjimkou byl útočník Jan Kuchta, jenž přišel ze Slavie na hostování bez opce jako náhrada za zraněného Tomáše Zajíce. „Znám ho odmalička. Měli jsme ho dlouhodobě vytipovaného. Má drajv, kvalitu,“ říká Pojezný.

Netrpěliví fanoušci by však rádi přivítali v klubu i další posily. Kádr se jim stále nezdá dost silný. „Pořád je někdo ve hře,“ ujišťuje Pojezný. Vedení Slovácka dál shání hlavně křídelního hráče a mladého perspektivního stopera. „Obránce je dlouhodobý úkol, křídlo zase krátkodobý. Nevadilo by nám, kdyby přišlo třeba v pátém kole,“ říká ředitel Slovácka.

Šanci v letní přípravě od trenéra Korduly dostali mladíci Emil Tischler a Michal Kohút, zbývající hráči našli uplatnění jinde. Do Hodonína zamířili Ťok, Suchý, Flasar nebo Mareš, do Valašského Meziříčí šli Pospíšil s Pěničkou. V Prostějově je Biolek, Vasiljev je zase na odchodu do Vítkovic.

Všechny fotbalisty si klub nemůže nechat, neboť naplnit osmdesátimilionový rozpočet není vůbec jednoduché. „Padesát milionů vždycky dáme dohromady, ale zbývajících třicet musíme vždycky nějak obstarat. Takže buď musíme peníze vydělat, nebo je někde ušetřit. Nemůžeme pořád ždímat peníze od majitele. Já nejsem ten, kdo by za ním chodil každý rok žebrat,“ říká Pojezný.

Podle něj jsou finanční možnosti Slovácka dlouhodobě omezené. „Máme stejný rozpočet jako před deseti lety,“ připomíná ředitel klubu.

Získávání peněz od sponzorů je navíc čím dál složitější. „Nikdo nám zadarmo nic nedá. Vždycky je to na základně nějakého vztahu,“ říká Pojezný.

Velkou část rozpočtu spolkne ligové mužstvo, zbytek peněz jde na mládež, provoz stadionu a další věci jako jsou doprava, rozhodčí nebo pořadatelská služba. I ta fanoušky zajímala. Část debaty sklouzla i ke konci některých mládežnických trenérů. „V zahraničí jsem viděl, že hlavní trenér tam řídil všechna mužstva. Jsem přesvědčený o tom, že klub našeho formátu by to měl mít taky, takže jsem z hlavního kouče Korduly udělal i šéftrenéra mládeže,“ prohlásil Pojezný.

Podle něj by úspěšní mládežničtí trenéři neměli myslet pouze na sebe a svůj tým, ale na celý klub. „Loajalita by měla být na prvním místě,“ myslí si šéf Slovácka, který chystá pro Veliče Šumulikoského, jehož kamarád Pavel Němčický lanaří do Osvětiman, rozlučkovou oslavu. „V říjnu, kdy bude druhá reprezentační přestávka, chceme uspořádat takovou exhibici, kdy by proti sobě nastoupili Šumiho spoluhráči z různých klubů. Věřím, že to vyjde. Chci jim tady udělat večírek,“ dodal závěrem Pojezný.