Nedělní duel poznamenala obrovská chyba brankáře Porcala. Náhradní gólman hostů, který v 17. minutě vystřídal zraněnou jedničku Trmala, se krátce po příchodu na hřiště dopustil fatální minely, když po malé domů od Kalabišky napálil míč pouze do napadajícího Železníka, který pak míč poslal do opuštěné brány. Pro odchovance Fastavu to byla vůbec první ligová trefa od přestupu do Opavy.

Celek z Uherského Hradiště měl jinak v první půli herně navrch, ale v zakončení se neuvěřitelně soužil.

Navrátila v úniku vychytal domácí gólman Fendrich, kterému po ráně bývalého spoluhráče Jurečky pomohla tyč. Dorážka Sadílka z vyložené pozice šla vysoko nad.

SFC Opava - Slovácko
Chyba Porcala? Hrubá nedisciplinovanost, soptí trenér Svědík

Slovácko bylo dál lepším týmem, ale další tutovku zazdil mazák Petržela. Na druhé straně odčinil své zaváhání Porcal, jenž zmařil příležitost Železníkovi.

První poločas nenarušil pouze nepříjemný střet brankáře Trmala s domácím stoperem Rychlým, po kterém museli oba zranění hráči střídat, ale i prudký liják, který intenzivně kropil opavský trávník.

Trenér Slovácka Svědík měl po dvouzápasovém trestu k dispozici krajního obránce Reinberka, který nastoupil místo Jurošky. Před Zajícem dostal přednost ex-opavský Jurečka. Hostům naopak dál scházejí stopeři Hofmann s Kadlecem nebo útočník Kliment.

Ve středu obrany Opavy naopak vykartovaného kapitána Žídka nahradil Hnaníček.

Hostům pomohly střídání. Hru Slovácka oživili Zajíc s Kohútem, ke kterým se pak přidal i Juroška.

Milan Petržela v dresu Slovácka
Bod je ztráta. V Opavě jsme měli převahu ve všem, ví Petržela

Celek z Uherského Hradiště i po přestávce pokračovali v zahazování šancí. Hlavičku střídajícího Zajíce bravurně vytěsnil gólman Fendrich, v síti neskončila ani dorážka Kohúta.

Gól nedal Reinberk ani Navrátil, jenž svou technickou střelu zakroutil těsně nad.

Obrovský tlak hostů vygradoval v 64. minutě. Kohút přihrávkou z levé strany našel v pokutovém území soupeře Petrželu, který uklidil balon přesně k levé tyči.

Hosté i za nerozhodného stavu 1:1 unaveného protivníka mačkali, vítěznou branku ale nedali.

FORTUNA:LIGA, 28. kolo

SFC Opava – 1. FC Slovácko 1:1 (1:0)

Branky: 21. Lukáš Železník – 64. Milan Petržela

Rozhodčí: Orel – Blažej, Hock