„Nějak extra jsem gól neoslavoval. Od kluků z Budějovic jsem dostal po zápase za vyučenou, že jsem si ho mohl odpustit. Pro mě to nebyla žádná střela do šibenice, gól roku, snažil jsem se jen trefit bránu a balón asi nějak pálil, že mu spadl za čáru. Dávida je mi líto, Českých Budějovic také, protože chci, aby ligu udrželi. Budu jim fandit,“ řekl autor vyrovnávací střely a hodnotil zápas.

„Asi bych to zhodnotil, tak jak to skončilo – remízový zápas. První půlku jsme byli lepším týmem. Nastřelili jsme dvě tyčky. Kdyby jedna střela skončila v síti, tak by se ten zápas vyvíjel jinak – bohužel, gól nepadl. V závěru poločasu jsme dostali gól ze standardky. Padl po hloupém faulu, navíc byl balon tečovaný – takže nešťastný moment. Ve druhé půlce se síly vyrovnali. Budějovice byly lepší, v závěru jsme po mojí střele a musíme si říct, že i po chybě gólmana vyrovnali a zůstali v elitní šestce. Splnili jsem cíl, který jsme si před sezonou dali.“

Martin Svědík. Ilustrační foto.
Trenér Slovácka se v Budějovicích zranil. Zápas hodnotil Jan Baránek

Slovácko čeká už příští víkend v Uherském Hradišti pražská Sparta, doma hrají svěřenci Martina Svědíka i proti Slavii. Jak moc se Ondřeji Mihálikovi zamlouvá los Skupiny o titul?

„Proti top trojce jsou to nejlepší zápas za celý ročník, určitě je to lepší, jako hrát střední skupinu. Na druhou stranu pro nás ty nejdůležitější zápasy budeme hrát venku, ale ztráta na pátou příčku, ze které se můžeme dostat do pohárů, je minimální,“ upozornil na závěr útočník Slovácka.