„Soupeř nás obehrál u rohového praporku, házíme aut na jejich polovině a ztratíme míč – to je první věc. Druhá věc - nakopnutý balon Kadlec hlavičkuje do prostoru, ve kterém bychom měli mít nějakého hráče. Třetí věc je nezajištěný prostor. Mates (Matouš Trmal) byl na polovině cesty, takže ten jeho podíl na gólu má také. Byla to součinnost několika chyb. Bohužel, aktuálně se nám to stává hodně. To nás sráží,“ okomentoval Martin Svědík vedoucí branku Teplic.

Do inkasovaného gólu bylo přitom opticky aktivnější Slovácko, ale všechny jejich pološance končily na žlutomodré zdi teplických fotbalistů, kterou vytvořili kolem velkého vápna. Stejně to viděl i kouč Slovácka. „Začali jsme velice dobře, kvalitně jsme presovali, získávali jsme hodně míčů, ale to platilo bohužel jen po šestnáctku. Neměli jsme finální přihrávku, což nás provázelo celý duel.“

Martin Svědík také vyzvedl svoje hráče za bojovnost a urputnost, která vedla v závěru poločasu k vyrovnání. „Cením si toho, že hráči šli za gólem trpělivou prací. Druhá půle už tak dobrá nebyla, scházela nám produktivita. Remíza je pro nás málo, chtěli jsme a měli jsme vyhrát," dobře věděl trenér Slovácka, který tentokrát mančaft nezvykle nekoučoval z hranice vymezeného prostoru u hřiště, ale většinou seděl na lavičce.

„Nějakým způsobem jsem vylezl jenom na určité věci. Když jsem potřeboval, tak jsem zakřičel. Možná jsem u té lajny tak často nestál, ale viděl jsem dobře a mohl jsem i z lavičky dobře křičet – nic bych v tom nehledal,“ řekl na závěr Martin Svědík.

Slovácko proti Teplicím
Kapitán Slovácka Daníček: Proti Teplicím nás zradila finální fáze

Je to pro nás cenný bod, říká Stanislav Hejkal

Po dvouzápasovém trestu si mohl kouč Teplic znovu usednout na trenérskou lavičku. Trenér, který v 8. kole dostal jako první v historii ligy červenou kartu, kvitoval hlavně úvod utkání.

„ Zápas jsme rozehráli dobře, šli jsme do vedení, ale moc mě mrzí vyrovnání na konci prvního poločasu, které padlo po akci, na níž jsme tým připravovali,“ povídal Hejkal, který nakonec remízu z Uherského Hradiště bral.

„Je to pro nás v současném nabitém kalendáři cenný bod. Bylo to rychlé, bojovné a těžké utkání, ale taková jsou pro nás tady všechna. Slovácko hraje jednoduchý fotbal s nakopáváním, rychle chodí nahoru. "

Slovácko proti Teplicím
Slovácko podruhé v řadě doma jenom remizovalo